HydroTruck znów wygrywa

W meczu 11. kolejki Suzuki 1 Ligi koszykarze HydroTrucku Radom wygrali u siebie 87:71 z SKS Starogard Gdański. Dla zespołu trenera Roberta Witki to dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Kluczowa okazała się druga kwarta spotkania. Przy wyniku 22:22 za sprawą doświadczonych Filipa Zegzuły i Jakuba Zalewskiego gospodarze uzyskali 8 punktów z rzędu. Ten fragment meczu zapewnił miejscowym kilkupunktową przewagę, którą jeszcze przed przerwą zespół Roberta Witki powiększył do 12 punktów. Znów pomogła ośmiopunktowa seria zapoczątkowana przez Maksymiliana Formellę, a zakończona trójką Kaheema Ransoma.

Krótko po zmianie stron HydroTruck uzyskując 10 punktów z rzędu przypieczętował swoją wygraną. W połowie trzeciej odsłony gospodarze prowadzili 66:47 i tę przewagę utrzymali do końcowej syreny.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce HydroTruck zagra na wyjeździe z Decką Pelplin. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 15.

HydroTruck Radom – SKS Starogard Gdański 87:71 (22:21, 31:20, 15:13, 19:17)

HydroTruck: Zegzuła 19, Ransom 18, Jeszke 17, Formella 11, Sowa 8, Zalewski 8, Pietras 6, Wall, Olender, Patoka.