II Radomska Giełda Winyli



Jesienna edycja Radomskiej Giełdy Winyli odbędzie się 13 października 2018 roku w godzinach 11 – 18. Druga odsłona naszej giełdy będzie dłuższa, bogatsza jeśli chodzi o wybór płyt i ciekawsza pod względem zaproszonych gości.

Miłośnicy czarnych krążków będą mogli wybierać spośród dziesiątków tysięcy tytułów. W Centrum Handlowym M1 pojawią się największe i najbardziej znane w kraju firmy zajmujące się handlem płytami winylowymi: Music Fan Winyle, Cd &more, Janus Vinyl Records, Sklep muzyczny Hit, Muzyka Miasta, Listopad51. Miejsce na prezentację swoich kolekcji zarezerwowali również wystawcy prywatni. To zazwyczaj spora gratka dla tych, którzy chcą pozbyć się dubli lub wymienić się na interesujące tytuły. Warto mieć na uwadze ofertę gospodarza Radomskiej Giełdy Winyli. Media Markt Radom niejednego melomana zaskoczy tego dnia atrakcyjnymi promocjami.


W studiu Radia Radom z organizatorami wydarzenia Marcinem Getlerem z Media Markt i Mariuszem Turczykiem z Radia Radom rozmawia Joanna Stachurska-Ruszkowska


W tej edycji wyjątkowo interesująca będzie oferta sprzętu. Warszawska firma NOMOS Audio, specjalizująca się w audio-vintage, zaprezentuje się niezwykle bogato. Głównymi bohaterami na ich stoisku będą gramofony cenionej w świecie audiofilskim firmy Dual. Jeden z nich, Dual CS 505 MKIV zostanie specjalnie przygotowany na radomską imprezę. Oprócz tego zostanie zaprezentowany amplituner z kolumnami z lat 70-tych, ze złotej epoki audio (kiedy jakość miała priorytet nad ekonomią i marketingiem). Będzie można również porównać brzmienie muzyki z kultowego magnetofonu szpulowego Revox B77 i kasetowego Akai GXC 570DII. W trakcie giełdy na stoisku Nomosa można będzie zamówić wkładki gramofonowe Ortofon z 20% rabatem oraz zasięgnąć porad dotyczących kalibracji gramofonu.

Nowością na radomskiej giełdzie będzie stoisko polskiej manufaktury HAIKU Audio. Ten ceniony producent wzmacniaczy lampowych, hybrydowych, tranzystorowych i końcówek mocy, zaprezentuje m.in. wzmacniacz Haiku Audio Selene 6L6, 15W, klasa A. Wzmacniacz lampowy nawiązujący do konstrukcji z lat 40-tych ubiegłego wieku. Jednak absolutnym przebojem będzie wzmacniacz Haiku-Audio Hommage á Williamson 6550, 35W, klasa A, Ultra-Linear. Konstrukcja lampowa oparta na projekcie autorstwa Davida Theodora Nelsona Williamsona. Mocy dostarczają w nim tetrody strumieniowe 6550 pracujące w układzie Push-Pull. Stopień sterujący oparto o podwójne triody 6SN7 znane z wyjątkowej liniowości pracy. Cały wzmacniacz pracuje w klasie A. Na wyjściu wzmacniacza zastosowano transformatory głośnikowe wykonane na podstawie projektu Haiku-Audio. Specjaliści z Haiku Audio będą udzielać informacji na temat zalet techniki lampowej. Będzie również można porozmawiać na temat opracowania konstrukcji pod potrzeby klienta.

Dla osób pasjonujących się historią polskiej muzyki rozrywkowej wielką atrakcją będzie z pewnością stoisko Centrum Aktywności Lokalnej Pionki. Na naszej giełdzie zobaczymy eksponaty tamtejszej Izby Pamięci Czarnej Płyty:  gramofony, pocztówki dźwiękowe, foldery. matryce płyt tzw. pozytywy i negatywy, tłoczone w Pionkach płyty, zdjęcia artystów i ilustracje procesu produkcji płyt.

Gościem specjalnym na zakończenie giełdy będzie zespół Lipali. Będzie okazja do zdobycia autografu i porozmawiania o dorobku i planach zespołu. A nadarza się ku temu doskonała okazja. Jesienią bieżącego roku zespół pod przewodnictwem Tomasza „Lipy” Lipnickiego, wystartuje z wyjątkową trasą koncertową. Z okazji 15-lecia formacji muzycy planują odwiedzić 15 miast. O tym jakie to będą miasta zadecydują fani. Jubileuszowa trasa będzie wielkim ukłonem w stronę fanów. Będą oni mieli wpływ zarówno na lokalizację koncertów, jak i listę granych utworów.

Komentarze



CLOSE
CLOSE