full screen background image

II RADOMSKA GIEŁDA WINYLIJesienna edycja Radomskiej Giełdy Winyli zakończyła się sukcesem! Miłośnicy czarnych krążków gromadzili się tłumnie, przeszukując zasoby najbardziej znanych w kraju firm zajmujących się handlem płytami winylowymi. Wzorem ubiegłego roku melomani mogli wybierać pośród dziesiątków tysięcy tytułów w atrakcyjnych cenach. Imprezę uświetniły kolekcje prywatnych wystawców oraz eksponaty z Izby Czarnej Płyty.

Radomska Giełda Winyli to niepowtarzalna impreza z czarnym krążkiem w roli głównej. Miłośnicy tego nośnika dźwięku przez cały dzień mogli buszować w kolekcjach wystawców, w których nie brakowało muzycznych perełek – Jestem fanem winyli i taka impreza to dobry pomysł, bo można powiększyć swoją kolekcję o ciekawe pozycje. Pochwalę się, że w swoich zbiorach mam 250 płyt zarówno z czasów młodości, jak i dokupionych w ostatnim czasie – mówił uczestnik Radomskiej Giełdy Winyli, Tomasz Napora.

Centrum Handlowe M1 gościło największe i najbardziej znane w kraju firmy zajmujące się handlem płytami winylowymi: Music Fan Winyle, Cd &more, Janus Vinyl Records, Sklep muzyczny Hit, Muzyka Miasta, Listopad51. – Pierwsza edycja Radomskiej Giełdy Winyli cieszyła się wysoką frekwencją i dziś jest podobnie. Popularność płyt winylowych od kilku lat bije rekordy wypierając płyty CD – podkreślił przedstawiciel firmy Music Fan Winyle.

– Coraz więcej młodych ludzi chce mieć swój pierwszy gramofon, a osoby ze starszego pokolenia wracają do tego typu nośnika dźwięku i sposobu jego odtwarzania – dodał Artur Ciuba z firmy Nomos Audio Vintage.

– Budujemy wzmacniacze lampowe i hybrydowe. To element, który łączy gramofon z głośnikami – opisywał Wiktor Krzak z Haiku Audio. – Wzmacniacze budujemy wedle sprawdzonych receptur, dzięki którym dźwięk brzmi tak jak powinien – zapewnił Jarosław Łukaszewicz.

Tegoroczną Radomską Giełdę Winyli wzbogaciły rekwizyty z Izby Czarnej Płyty mieszczącej się w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. – Nasza muzealna kolekcja zawiera stare płyty (winylowe oraz szelakowe), metalowe pozytywy oraz negatywy płyt, pocztówki dźwiękowe i gramofony – opisywał Marcin Alot, dyrektor CAL w Pionach.

Gospodarzem Radomskiej Giełdy Winyli było Media Markt Radom.

Komentarze