III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI Z CZARNEGO KRĄŻKA W PIONKACH


100
Radio Radom 87,7 | STREAM Live

III Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka w Pionkach zakończył się uroczysta Galą Laureatów i recitalem Ireny Santor.

Jury w składzie: Patrycja Kawęcka – Czerska ( przewodnicząca), Szymon Wydra i Michała Retelewski przyznało nagrody w czterech kategoriach wiekowych oraz Grand Prix Festiwalu i nagrodę specjalną.

Laureaci I kategorii wiekowej 10 – 12 lat:
 III miejsce Swietłana Boguska, która zaprezentowała się w piosence „Stan Pogody” z repertuaru Anny Jurksztowicz 
 II miejsce  Katarzyna Mędrek, która zaprezentowała się w piosence ”Być może” z repertuaru Anny German
 I miejsce Natalia Kosmowska, która zaprezentowała się w piosence „Ludzkie Gadanie” z repertuaru Maryli Rodowicz

Laureaci II kategorii wiekowej 12- 16 lat:
 III miejsce  Gabriela Papaj,  która zaprezentowała się w piosence „Walc Embarras” z repertuaru Ireny Santor
II miejsce Emilia Haba, która zaprezentowała się w piosence „Ukradła cyganka kurę piosenka Agnieszki Osieckiej i  Jerzego Satanowskiego
I miejsce Karina Szurek, która zaprezentowała się w piosence „Dziwny jest ten świat”z repertuaru Czesława Niemena

Laureaci III kategorii wiekowej 16-18 lat:
 III miejsce Justyna Kwiatkowska, która zaprezentowała się w piosence „Kołysanka Rosemary” wykonywanej   pierwotnie przez  Miję  Farrow
II miejsce Kinga Plewińska, która zaprezentowała się w piosence „Na całych jeziorach ty” z repertuaru Kaliny Jędrusik
I miejsce Dominika Bugajska, która zaprezentowała się w piosence „Czas rozpalić piec”z repertuaru Magdy Umer

Laureaci IV kategorii – dorośli:
III miejsca Adam Prus, który zaprezentował się w piosence „Lubię wracać tam gdzie byłem” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego
II miejsce Martyna Massalska. która zaprezentowała się w piosence „Gdybyś” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej
I miejsce Adrian Majewski, który zaprezentował się w piosence „Jesteśmy na wczasach” z repertuaru Wojciecha Mynarskiego

Grand Prix Festiwalu zdobyła Laura Olchawa z Morawicy, która zaprezentowała się w piosence 'Płonie stodoła” z repertuaru Czesława Niemena.

Przyznano także dwie nagrody specjalne. Pierwszą za najbardziej energetyczny występ dla Julii Tłuczkiewicz, oraz wyróżnienie przyznane przez przewodniczącą jury Patrycję Kawęcką – Czerską dla Julii Fijałkowskiej

PATRYCJA KAWĘCKA-CZERSKA  artystycznie Pati Cze dyrektor zarządzający i artstyczny International School of Music Muzofilia, pedagog, ekspert emisji głosu. Propagator kształcenia dzieci, młodzieży oraz dorosłych w oparciu o międzynarodowe standardy na gruncie polskiej kultury muzycznej oraz dziedzictwa narodowego. Piosenkarka, kompozytorka i autorka piosenek. Wydała płytę EGO przez Polskie Radio w 2013r. Łowca talentów. Fundatorka stypendiów „Diamenty Muzofili” dla uczniów wybitnie zdolnych. Pasjonatka życia, żona i matka dwójki dzieci.

SZYMON WYDRA założyciel i wokalista Carpe Diem, dyplomowany gitarzysta, kompozytor i naczelny tekściarz zespołu. Interesuje go medialne oblicze branży muzycznej, które zgłębiał zarówno od strony teoretycznej, podczas studiów w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie, jak i od strony praktycznej, pracując w radomskiej rozgłośni radiowej. Jest finalistą pierwszej edycji konkursu „Idol” emitowanego na antenie telewizji Polsat, gdzie zyskał uznanie zarówno telewidzów, jak i krytyków muzycznych zasiadających w Jury. Wraz z Carpe Diem kilkakrotnie gościł na listach przebojów w stacjach radiowych, wygrał kilka konkursów oraz sporo koncertował. Carpe Diem wydało płyty: „Teraz wiem”, „Bezczas”, „Powołanie”, „V Element”. Największe przeboje zespołu: „Zycie jak poemat”, „Teraz wiem”, „Pozwól mi lepszym być”.

MICHAŁ RETELEWSKI– ukończył studia na wydziale pedagogicznym i artystycznym na specjalności śpiew estradowy. Brał udział w wielu projektach muzycznych, zdobywca wielu nagród w zakresie interpretacji piosenki,  uczestnik programu Szansa na Sukces z zespołem Big Day oraz The Voice od Poland 6 drużyna Marii Sadowskiej. Na co dzień pracuje jako nauczyciel muzyki i rytmiki, prowadzi własną działalność muzyczną, kształci młodych wokalistów, komponuje piosenki szkolne i przedszkolne. Michał jest też multiinstrumentalistą. Gra między innymi na instrumentach klawiszowych, saksofonie, gitarze, oraz instrumentach perkusyjnych

 

Galę II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka uświetnił występ Ireny Santor, na który czekali wszyscy w szczelnie wypełnionej publicznością sali zabytkowego budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Pierwsza dama polskiej sceny nie zawiodła zgromadzonych. Doskonała forma, silny, piękny głos i fantastyczna kondycja zachwycały w każdym utworze.

 IrenaSantor. Uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy artystka zaprezentowała recital PUNKT WIDZENIA. W programie można było usłyszeć znane i lubiane przeboje artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat”, oraz z najnowszej płyty „Punkt widzenia”, która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności.

Nie sposób wyliczyć wybitnych osiągnięć, które składają się na trwającą od kilku dekad karierę artystki. Irena Santor nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami, jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej artystkę wielkiego formatu – ponadczasową. Znają Ją wszyscy, w każdym wieku, a Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą…

Irena Santor wystąpił z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie:  Mariusz Dubrawski – fortepian, Wojciech Ruciński – kontrabas, Grzegorz Poliszak – perkusja.

 

foto: Justyna Płachta Centrum Aktywności Lokalnej Pionki

Komentarze