Wiosna złożyła projekt do BO 2022„Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w roku 2022” – to nazwa projektu złożonego do przyszłorocznego budżetu Obywatelskiego Radomia. Jego pomysłodawcami są działacze partii Wiosna

W założeniu projektu przystąpić do niego będą mogły przede wszystkim kobiety w wieku od 20 do 40 lat, które są mieszkankami Radomia pozostającymi w związku małżeńskim bądź partnerskim. Jak wyjaśnia Patryk Fajdek, lider partii Wiosna w Radomiu, ugrupowanie zdecydowało się zgłosić pomysł do lokalnego budżetu obywatelskiego aby przeciwdziałać złym jego zdaniem decyzjom partii rządzącej w kraju.

Program „In vitro dla radomian” w opinii Fajdka będzie stanowił realną pomoc dla par z problemem niepłodności. Tych według szacunkowych danych ma być w Radomiu ponad siedem tysięcy. W całej Polsce jest ich około miliona dwustu tysięcy. – Mimo skali problemu Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło w senacie poprawkę lewicy o przeznaczeniu z budżetu państwa stu milionów złotych na program in vitro – dodaje polityk Wiosny.

Projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Radomia można zgłaszać do 1 marca bieżącego roku.

Komentarze