full screen background image

Inwazja Lego Gigantów w GS-ie przedłużonaNajwiększa w Polsce mobilna wystawa budowli z kloców Lego, którą można oglądać w Galerii Słonecznej, została przedłużona do 27 marca br. Ekspozycja pn. Inwazja Gigantów zawiera 100 niezwykłych modeli zbudowanych z ok. 4 milionów kloców i zajmuje ponad 1000 m2.

– Inwazja Gigantów w Radomiu jest 51 wystawą, którą udało nam się zorganizować na przestrzeni 5 lat. To również największa tego typu ekspozycja w Europie. Do stworzenia tej wystawy zainspirował mnie mój młodszy syn, który dostał od mojej żony zestaw klocków Lego, a składanie okazało się dla niego przykuwającym zajęciem. Stwierdziłem wówczas, że zacznę kupować klocki i robić z nich niezwykłe rzeczy. Całe to przedsięwzięcie przerosło nasze oczekiwania. W tej chwili mamy dwie duże ekspozycje. Jedna z nich jest za granicą już od kilku lat, drugą od 12 stycznia można podziwiać w Galerii Słonecznej w Radomiu. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem naszą ekspozycją wystawa została przedłużona do 27 marca – mówi Rafał Szymański, twórca, organizator i właściciel wystawy.

– Zbieramy i kupujemy klocki Lego, z których następnie budujmy rzeczy niecodzienne, często w niecodziennych rozmiarach. Wystawa nosi tytuł Inwazja Gigantów, ponieważ zawiera duże modele osób, które są gigantami w swoich dziecinach. Hitem ekspozycji jest model piłkarza Roberta Lewandowskiego. Wystawa zawiera także sceny historyczne czy modele edukacyjne. Zbudowaliśmy z kloców 5 układów ciała człowieka, mamy strefę Gwiezdnych Wojen. Supermodelem jest Titanic zbudowany w skali 1:25, ma 11 metrów długości i jest to największa rekonstrukcja Titanica z kloców Lego na świecie – podkreśla Rafał Szymański.

Wystawa pn. Inwazja Gigantów dostępna będzie w Galerii Słonecznej w Radomiu (Bolesława Chrobrego 1) do 27 marca 2019 r.

Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl

INWAZJA GIGANTÓW – Radom, Galeria Słoneczna

INWAZJA GIGANTÓW to myśl przewodnia największej w Polsce wystawy budowli z klocków Lego®. Bezprecedensowa ekspozycja imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli. Jedne modele są gigantyczne ze względu na wielkość (największa budowla ma 11 metrów długości i pochłonęła pół milion klocków), natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentowane są bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek – czyli „gigantów” w swojej dziedzinie.

HITEM WYSTAWY są figury najbardziej elektryzujących polskich gwiazd Roberta i Ani Lewandowskich hitem wystawy w Radomiu. Robert tym razem nie został przedstawiony w stroju piłkarskim, lecz w eleganckim garniturze, gdy towarzyszy żonie podczas przyjęcia sylwestrowego.

EKSPOZYCJA zawiera12 stref tematycznych zajmujących ponad 1000 m2. Spośród 100 niesamowitych, premierowych makiet najbardziej spektakularne to:

Titanic – zbudowana z pół miliona klocków w skali 1:25 budowla ma 11 metrów długości i blisko 3 metry
wysokości. Makieta Titanica powstała z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, a zwiedzający
oprócz podziwiania bryły statku, będą mieli również okazję zajrzenia do jego wnętrza.

Wielka Strefa Star Wars® – w Radomiu organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars®. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam ponad 100 modeli związanych z najsłynniejszą na świecie sagą. Star Wars® District to bogata kolekcja autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane statki, sceny, postaci, bronie,
bazy oraz bitwy z tej kultowej serii.

Human Body – nietypowa lekcja biologii. Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

Interaktywna Mapa Europy – wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi Zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

Aleja Gwiazd Sportu to projekt, w którym Największa w Polsce Wystawa budowli z klocków Lego prezentuje sylwetki wybitnych sportowców, stawiając ich jako wzór do naśladowania dla dzieci i młodzieży. Robert Lewandowski, Agnieszka Radwańska, Marcin Gortat, Tomasz Gollob, Rafał Sonik, Kamil Grosicki oraz Adam Nawałka są przedstawicielami świata sportu zbudowanymi w skali 1:1 w całości z klocków Lego.

Galeon Neptun
Wykonana z klocków rekonstrukcja najdroższego na tamte czasy rekwizytu filmowego, galeonu Neptun, stworzonego do filmu Romana Polańskiego – „Piraci”. Model ma 170 cm długości i 130 cm wysokości. Ciekawostką jest fakt, że do utrzymania konstrukcji masztów zużyto ponad 300 metrów linek imitujących wanty żaglowca.

Instrumenty muzyczne – makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce.

Szybkie koleje europejskie – niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami, a przede wszystkim mierząca 10 m makieta ze znanymi europejskimi dworcami (Warszawa Centralna, Gare du Nord i Berliner Hauptbahnhof) oraz autorskimi modelami znanych pociągów (Pendolino, TGV, ICE).

Ważne sceny historyczne – nietypowa lekcja historii
Stan Wojenny – makiety przedstawiające codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach,
charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu.
Pierwszy krok człowieka na Księżycu – makieta przedstawiająca scenę „małego kroku dla człowieka, ale wielkiego skoku dla ludzkości”, czyli finału misji Apollo 11.
Zburzenie Muru Berlińskiego – scena przedstawiająca zburzenie słynnego muru wybudowanego w czasie zimnej wojny pomiędzy Berlinem Zachodnim i Berlinem Wschodnim.

Z klocków powstały nie tylko fikcyjne postacie, ale również podobizny wielkich Polaków Fryderyka Chopina i Mikołaja Kopernika wybudowane w naturalnych rozmiarach.

Strefa bajek – nie tylko na najmłodszych czeka wspaniała, niezwykle kolorowa i radosna strefa bajek. Zobaczymy
m.in. wioskę smerfów wraz z ich wrogiem Gargamelem, zaczarowaną krainę księżniczek, stadion z Harrego Pottera i wiele innych. Niezapomnianą pamiątką w Wystawy będzie zdjęcie z figurami inspirowanymi postaciami super bohaterów i wykonanymi w skali 1:1 Kapitanem America™ i Thorem™ .

FUN PARK Strefa Zabawy klockami – największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Radomiu można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach.

Komentarze