full screen background image
Search

Jacek Pelc Band zagra w Radomiu


Znakomity perkusista i kompozytor Jacek Pelc razem ze swoimi przyjaciółmi wystąpi w ramach mikołajek na jazzowo w radomskim Amfiteatrze

Usłyszymy żywiołowe improwizacje, kołyszące klimaty, ujmujące ballady w wykonaniu elity najwybitniejszych instrumentalistów.

– Muzycy będą promować płytę „On the road”. To autorski projekt Jacka Pelca – mówi Jerzy Skwarek, zastępca dyrektora ds. artystycznych w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr w Radomiu.

Jackowi Pelcowi towarzyszyć będą wybitni muzycy jazzowi: Maciej Sikała, Artur Jurek i Piotr Kułakowski.

O artystach:

Jacek Pelc to perkusista, który jest jednocześnie komponującym muzykiem, konceptualistą i leaderem wielu własnych projektów artystycznych (od dwuosobowej miniformacji GuDrumBa Duet do projektów z udziałem Big Bandu lub 30 osobowej orkiestry kameralnej i najwybitniejszych muzyków polskiej oraz światowej sceny jazzowej).
Jego kompozycja zatytułowana „GuDrumBa” ukazała się drukiem na łamach „European Real Book – The Best of Contemporary Jazz from Europe” wydanej przez Sher Music Co. z USA – to kolekcja zapisów nutowych najlepszych kompozycji takich artystów jak m.in. Joe Zawinul, Django Reinhardt, Ennio Morricone.

Oprócz kilkunastu krajów Europy Jacek Pelc odbył artystyczne podróże do Indii, Chin i USA. Jest współautorem tekstu do hip hopowego hitu „A Story of Polish Jazz” Jarka Śmietany. Podczas występów estradowych Jacek Pelc często wciąga i angażuje publiczność do wspólnych rytmicznych zabaw.

To wirtuoz rozbudowanego zestawu instrumentów perkusyjnych. Aktualnie inicjator i współlider kolejnych edycji międzynarodowego projektu Musical Bridges z udziałem m.in.: Amana Melome, Agnieszka Hekiert, Maurizio Rolli, Giancarlo Alfani, Konstantin Kostov.

Maciej Sikała to aktualny jazz topowy saksofonista tenorowy i sopranowy, wykładowca Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Gdańsku. Od wielu lat współpracuje z czołowymi postaciami polskiej sceny jazzowej jak i z muzykami z zagranicy.

Artur Jurek – pianista, hammondzista, aranżer, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował m.in. z Filharmonią Bałtycka, Polskim Chórem Kameralnym, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Filharmonią Szczecińską, Filharamonią Warmińsko-Mazurską, Filharmonią Kielecką, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego.

Najnowszy autorski projekt Jurka to „Klasyka na jazzowo” to aranżacje utworów klasycznych od baroku po impresjonizm, utrzymane we współczesnej jazzowej stylistyce. Projekt stworzony specjalnie na festiwal Gdynia Classica Nova 2016.

Piotr Kułakowski to kontrabasista, bandleader, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Założyciel i lider zespołu DePrezes Quartet, z którym zajął I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach oraz Nagrodę dla Najlepszego Zespołu w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.

Współpracował i koncertował m.in. z: Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, Tomaszem Szukalskim, Krzesimirem Dębskim. Koncertował w Polsce, Niemczech, Holandii, Czechach, Szwecji i we Włoszech oraz w 2009 roku w Chinach z projektem „The Poems of Chopin” promując twórczość Fryderyka Chopina. Na swoim koncie ma ponad 20 płyt jazzowych. W 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta „Critical Level”.

Koncert Jacek Pelc Band odbędzie się w piątek, 8 grudnia w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej. Początek o godz. 19.

KomentarzeCLOSE
CLOSE