Jak nadać włosom blasku?



Włosy są atrybutem kobiecości, nic zatem dziwnego, że przykładamy ogromną wagę do ich wyglądu. Dzieje się tak szczególnie, gdy czeka nas ważny dzień, uroczystość bądź spotkanie. Wtedy chcemy błyszczeć. Jak nadać włosom upragnionego blasku? Wystarczy wprowadzić do swojego życia dobre nawyki żywieniowe i pielęgnacyjne. Przyjrzyjmy się im

Zdrowa dieta

Dieta stanowi nieodzowny element dbania o urodę. Na włosy możemy zadziałać kosmetykami, ale jeśli zależy nam na kompleksowej regeneracji i odżywieniu włosów, a w rezultacie na nadaniu im upragnionego blasku, przyjrzyjmy się naszej codziennej diecie. Zgodnie z zaleceniami ekspertów warto zadbać o różnorodne źródła pokarmowe. W świeżych owocach i warzywach kryje się mnóstwo witamin i minerałów zdolnych poprawić kondycję nie tylko włosów, ale też skóry i paznokci. Korzystajmy z oferty owoców sezonowych. Szczególnie powinny nas interesować skarbnice witaminy C i E, a więc borówki, papryka, czarna i czerwona porzeczka, morele, bób i fasola. Nie zapominajmy o ciemnym pieczywie wielozbożowym oraz o nabiale – jajka i ryby bogate w kwasy omega niewątpliwie wpłyną na zdrowie włosów, działając na nie od wewnątrz.

Higiena i pielęgnacja skóry głowy

Bez odpowiedniej higieny i pielęgnacji włosów ani rusz. W szale dbania o włosy zaniedbujemy czystość skóry głowy. Na pewno nie raz zetknęliśmy się z reklamami telewizyjnymi, na których modelka myje włosy na długości. Tymczasem nas powinien interesować skalp. Pod zewnętrzną warstwą skóry biegnie skomplikowana sieć naczyń krwionośnych, które odżywiają cebulki włosów, z nich zaś wyrastają łodygi. Łodygi są martwym wytworem naskórka. Możemy oczywiście nawilżać je i zabezpieczać maskami, odżywkami i olejkami, ale dużo lepszy efekt uzyskamy poprzez skoordynowanie naszych działań i włączenie w rutynowe czynności pielęgnacyjne włosów pielęgnację skóry głowy. Jak się do tego zabrać? Zacznijmy od oczyszczenia skalpu z martwego naskórka, łoju i resztek kosmetyków do stylizacji. W tym celu wystarczy użyć peelingu. Skóra głowy ma bowiem te same potrzeby, co skóra na twarzy – potrzebuje porządnego oczyszczenia, odetkania i zabezpieczenia. Stosując regularnie peeling, oczywiście zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, poprawiamy mikrokrążenie skóry głowy, usuwamy martwy naskórek, dostarczamy niezbędnych składników odżywczych. Efekt? Włosy mniej się przetłuszczają i są odbite od nasady, zapobiegamy powstawaniu łupieżu, poprawiamy ich kondycję i wygląd.

Co ze stylizacją włosów?

Kluczem do zachowania pięknych włosów są regularne wizyty u fryzjera celem usunięcia tego, co się zniszczyło i czego na dłuższą metę niestety nie uratujemy, a więc rozdwojone końcówki. Jeśli możemy, ograniczymy korzystanie z prostownic i suszarek albo przynajmniej suszmy na chłodnym strumieniu powietrza. Najlepiej jednak, jeśli wyciśniemy je na bawełnianej koszulce, nie ręczniku, i pozwolimy im samodzielnie wyschnąć. Naturalne żele do stylizacji włosów powinny pomóc ułożyć włosy, jednocześnie ich nie niszcząc.

Komentarze



CLOSE
CLOSE