Jak uczyć się angielskich słówek? Poznaj skuteczne metodyZnajomość słówek to jedna z podstaw swobodnej komunikacji, niezależnie od języka. Rozwijając własny zasób słów, zyskasz większą łatwość w budowaniu poprawnych zdań i pełnych wypowiedzi. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z angielskim, czy posługujesz się nim na co dzień, nauka nowych słów to podstawa. Chcesz wiedzieć jak uczyć się ich skutecznie? Poznaj kilka metod, które ułatwią Ci to zadanie.

 

Słówka na karteczkach samoprzylepnych

Ciekawa i skuteczna metoda nauki słówek angielskich – niezależnie od poziomu zaawansowania. Zasada jej działania jest bardzo prosta – napisz kilka słówek na kartkach samoprzylepnych i naklej je w widocznych miejscach. W ten sposób będziesz widzieć je każdego dnia w Twoim domu.

Jeśli dopiero uczysz się podstaw, możesz nakleić je na przedmioty codziennego użytku – w ten sposób szybciej przyswoisz ich angielskie nazwy. Podobnie możesz postąpić w przypadku specjalistycznych nazw i wyrazów – po prostu naklej je w widocznych miejscach, by widzieć je podczas codziennych czynności.

Oglądaj filmy i seriale w oryginale

Dostęp do angielskich filmów i seriali jest dziś praktycznie nieograniczony – podczas oglądania zagranicznych produkcji zrezygnuj z lektora. Zamiast tego ustaw oryginalny dźwięk i napisy (w zależności od zaawansowania – polskie lub angielskie). Przede wszystkim osłuchasz się z właściwą wymową, a ponadto poszerzysz słownictwo o zwroty i konstrukcje stosowane w mowie potocznej. Podobną taktykę możesz zastosować również w przypadku słuchania muzyki, radia, podcastów itp.

Twórz mapy myśli

Chcesz przyswoić sobie zestaw angielskich słówek związanych z konkretnym zagadnieniem? Stwórz mapę myśli. Jak to zrobić? Weź kartkę papieru, a na środku zapisz interesujący Cię temat. Następnie wokół niego zapisuj słowa, które w jakiś sposób są z nim powiązane. Takie graficzne przedstawienie pomoże Ci je lepiej zapamiętać. Zapisywane słowa możesz segregować w mniejsze grupki, by łatwiej dobierać podobne określenia. Mapę myśli stworzysz też w sieci – znajdziesz tam wiele pomocnych narzędzi.

Ćwicz angielski z aplikacją Babbel

Świetnym sposobem na naukę angielskich słówek i nie tylko, są aplikacje dostępne na telefon i komputer. Przykładem jest aplikacja Babbel. To doskonały sposób na naukę słownictwa, zarówno dla początkujących, jak i osób na poziomie zaawansowanym. To ty wybierasz interesujący Cię zakres tematyczny, dzięki temu przyswajasz materiał, który faktycznie może Ci się przydać. Celem aplikacji jest przygotować Cię do stosowania angielskiego na co dzień – zawarty w niej materiał nawiązuje do codziennych czynności i wydarzeń. Co więcej, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możesz ćwiczyć nie tylko znajomość słówek, ale także doskonalić ich wymowę.

Komentarze