Janduła: Nie przewiduję opóźnień przy RCS-ieNie przewiduję opóźnień przy Radomskim Centrum Sportu – powiedział w Mocnej Rozmowie Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Przy ulicy Struga wzmacniane są właśnie fundamenty pod trybuną północą stadionu wchodzącego w skład RCS-u. Te prace mają zakończyć się za ok. półtora miesiąca

Trwają prace przy trybunie północnej stadionu przy ulicy Struga w Radomiu. To obiekt wchodzący w skład Radomskiego Centrum Sportu. Wykonawca wzmacnia właśnie fundamenty pod trybuną poprzez wstrzykiwanie w grunt betonu pod dużym ciśnieniem. Ma to w sumie potrwać około półtora miesiąca – mówi Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – spółki odpowiedzialnej za inwestycję.

Radomskie Centrum Sportu, składające się z hali widowiskowo-sportowej i stadionu powstaje od 2016 roku. Ostateczne terminy oddania poszczególnych obiektów do użytku to w przypadku hali ostatni dzień kwietnia, a stadionu 31 grudnia. Zdaniem Janduły, który nie przewiduje opóźnień przy trybunie ten harmonogram nie powinien ulec zmianie.

W najbliższych miesiącach prace przy RCS-ie mają skupić się na trybunach. Po wzmocnieniu ich fundamentów zostaną ułożone prefabrykaty zapobiegające gromadzeniu się wody, zamontowane słupy, metalowa konstrukcja dachu i położona murawa.

Do tej pory budowa RSC-u wraz z aneksami pochłonęła ponad 215 mln zł.

Komentarze