JAZZinDUO wystąpi w ŁaźniJAZZinDUO wystąpią z koncertem w Łaźni. Muzycy będą świętowali jubileusz 5-lecia. Wraz z nimi wystąpią goście

JAZZinDUO to jazz w akustycznym wydaniu. Głosem czaruje radomska wokalistka, Magdalena Buka Boduła, idealnie odnajdująca się w nowoorleańskich klimatach, zafascynowana postacią Elli Fitzgerald. Na gitarze akompaniuje jej bardzo zdolny radomski gitarzysta Bartek Czubak – pasjonat jazzu, fusion oraz muzyki improwizowanej.

O zespole

JAZZinDUO powstało jesienią 2015 r. Grają głównie muzykę jazzową, ale wykonują też utwory z pogranicza, np. jazzowo popowe, zahaczające też o blues czy soul. Magda i Bartek współpracują z Big Bandem „Mundana” oraz innymi ogólnopolskimi projektami muzycznymi. W lipcu 2016 r. duet nagrał pierwszy teledysk do własnej wersji utworu Andrzeja Zauchy „Byłaś serca biciem” w pięknych wnętrzach radomskiej Łaźni. W 2016 r. muzycy wzięli udział w XV Radomskim Festiwalu Jazzowym. W 2017 r. wśród koncertów znalazł się koncert charytatywny, w którym radomscy muzycy poprzedzili występ Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore. W październiku 2019 r. grupa odbyła mini trasę koncertową po Czechach na zaproszenie tamtejszej Agencji Koncertowej. A na Boże Narodzenie ubiegłego roku został nagrany świąteczny szlagier „Baby it’s cold outside” z Wiktorią Guzy.

Magdalena Boduła statystuje (śpiewa oraz tańczy) w spektaklach na scenie Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego. Na co dzień zaś pracuje jako inspicjentka tegoż Teatru. Na koncie ma wiele wygranych konkursów, w tym w 2011 r. nagrodę Muzycznych Kazików.

Bartek Czubak w 2016 r. wraz z zespołem zdobył radomską nagrodę w Muzycznych Kazikach. Również w 2016 r. dostał wyróżnienie w konkursie gitarowym Solo Życia, a rok później zwyciężył.

W programie koncertu znajdą się ulubione standardy jazzowe duetu w nietuzinkowych aranżacjach.

Wraz z duetem wystąpią goście:

Iwona Skwarek – wokalistka oraz pedagog, nazywana pierwszą jazz woman Radomia. Laureatka Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Brała udział w niemieckich produkcjach musicalowych („A. L. Webber Gala”, „G. Gershwin Gala” i „Musical’s Classics”). Współpracowała z formacjami: Simple Accoustic Quartet, Szkill Trio, Kossacz Band i Jarosław Barów Band oraz z kabaretem Koń Polski. Udziałem wokalistki jest kilka projektów muzycznych. Ostatnie z nich to płyty: „Późne dziecko” z zespołem Qviat Rycerstwa i „Zapach deszczu” Marcina Lenca. W 2006 roku założyła przy Młodzieżowym Domu Kultury chór „Gospel Radom” i jest tej formacji dyrygentką. Występuje też stale z projektem S’kwartet, którego muzykami są m.in. Michał Trzpioła oraz Wojciech Gadaszewski.

Angelika Balcerek – studentka prawa, wokalistka. Pierwsze muzyczne kroki stawiała w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Laureatka i finalistka licznych konkursów wokalnych, m.in. II miejsce – 46. Ogólnopolski Konkurs „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, finalistka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” 2019, nagroda dziennikarzy za II etap finału konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie. Pisze teksty oraz współtworzy muzykę.

Michał Trzpioła – gitarzysta, wszechstronny muzyk. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku JAZZ I MUZYKA ESTRADOWA. Laureat 1 miejsca w najbardziej prestiżowym festiwalu gitarowym SOLO ŻYCIA 2013. Gra w zespole Wojtka Pilichowskiego. Nagrali razem 6 płyt. Na koncie także współpraca z takimi artystami jak: Jan Borysewicz, Mietek Jurecki, Kasia Kowalska, Paweł Kukiz, Iwona Skwarek, Andrzej Rybiński, Jarosław Barów. Nauczaniem gry na gitarze zajmuje się od wielu lat, a kilku jego uczniów jest już zawodowymi muzykami.

Wojciech Gadaszewski – magister informatyki, absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa na wydziale artystycznym UMCS w lublinie. Od lat związany z radomską sceną muzyczną, m.in. razem z zespołem Pod Sufitem Dżungla został w 2016 roku laureatem radomskich Muzycznych Kazików. Współpracuje również z Zuzą Gadowską, a także Klaudią Kowalik. Od dłuższego czasu związany z nagradzaną lubelska pop rockową formacją B6, która powoli przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.

JAZZinDUO wystąpią w Łaźni przy ul. Żeromskiego w piątek, 4 grudnia o godz. 20.
Wydarzenie przed kamerami, bez udziału publiczności. Koncert ONLINE będzie można obejrzeć na kanale YouTube oraz FB Łaźni.

Komentarze