Jeden punkt to za małoDziała tylko przez 4 i pół godzinny, a musi obsłużyć cały region – jeden punkt poboru materiału do badań na obecność koronawirusa nie wystarcza. Świadczą o tym kolejki pacjentów przed szpitalem na Józefowie

To jeden punkt pobrań w 200-tysięcznym mieście – chodzi o miejsce poboru materiału do badań w kierunku koronawiursa. Działa on w Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Taką decyzję podjął wojewoda mazowiecki. Punkt przeznaczony jest dla pacjentów ze skierowaniem z przychodni, sanepidu lub do sanatorium, którzy czekają na test w gigantycznych kolejach przed lecznicą – mówi Karolina Gajewska, rzeczniczka szpitala na Józefowie.

Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:30 do 19:00 oraz w dni wolne od pracy w godzinach od 9 do 13:30. Jedno takie miejsce w Radomiu czynne przez 4 i pół godziny dziennie nie wystarcza do obsługi całego miasta i okolicznych mieszkańców.

Punkt poboru wymazów działa w Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej – wejście na parterze od strony izby przyjęć.

Komentarze