full screen background image

Jerzy Stuhr otworzył w RCO warsztaty terapii simontonowskiejSam stoczył walkę z nowotworem, a teraz dodaje otuchy innym chorym. Jerzy Stuhr otworzył w RCO warsztaty terapii simontonowskiej, które od poniedziałku ruszają w Radomiu

17 października Jerzy Stuhr odwiedził Radom, by opowiedzieć o warsztatach terapii simontonowskiej. Taką terapię wprowadza Radomskie Centrum Onkologii jako pierwszy szpital w Polsce. Jak podkreśla Stuhr metoda małych kroków w leczeniu nowotworów ma decydujące znaczenie.

 

Chorzy, którzy korzystali z terapii mają lepszy wyniki leczenia. Zdaniem doktora Zorana Stojceva kierownika Oddziału Chirurgii Onkologicznej RCO taka terapia to uzupełnienie leczenia medycznego.

W terapii simontonowskiej najważniejszy jest pacjent i poprawa jego stylu życia na zdrowszy – dodaje Iwona Rutka psychoonkolog.

Terapia to cykl 5 spotkań m.in. z psychoonkologiem oraz innymi specjalistami w zakresie leczenia chorób nowotoworowych. Warsztaty ruszają w poniedziałek. Do tej pory, aby uzyskać taką pomoc pacjenci musieli jeździć do Krakowa lub do Warszawy.

Komentarze