Jest pomoc dla radomskich szpitaliPłynie wsparcie dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Pogotowia Ratunkowego. Do obu placówek na bieżąco dociera sprzęt kupiony przez miasto, ale w pomoc włącza się także Urząd Marszałkowski, prywatne firmy, organizacje i osoby indywidualne

Samorząd Mazowsza wspiera radomskie szpitale i Pogotowie Ratunkowe. Do placówek dotarła już część produktów, o które lecznice wnioskowały do Marszałka Województwa Mazowieckiego. Samorząd przeznaczył na zakupy 150 milionów złotych. Do Radomia systematycznie przywożone są m.in. kombinezony, gogle, rękawiczki czy płyny do dezynfekcji. Konsekwentnie wspieramy mazowieckie szpitale – mówi Marszałek Mazowsza Adam Struzik.

W Radomiu na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem są lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, który jest placówką zakaźną. Środki ochrony osobistej to dla personelu gwarancja skutecznej ochrony zdrowia swojego i pacjentów – mówi Elżbieta Cieślak, rzeczniczka szpitala.

A wsparcie dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Pogotowia Ratunkowego płynie z wielu stron, także od firm, organizacji i osób indywidualnych – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca miasto kupiło dla personelu szpitala i pogotowia środki ochrony osobistej za ponad 430 tysięcy złotych. Wkrótce do szpitala dotrą także trzy nowe respiratory. Równocześnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla szpitala i pogotowia. Na konto uruchomione przez miasto wpłynęło już ponad 136 tysięcy złotych. Na Facebooku trwa także licytacja przedmiotów przekazanych przez znanych sportowców.

 

Fot. UM Radom

Komentarze