full screen background image

Jest przełamanie Czarnych. Radomianie pewnie pokonali ResovięW meczu 24. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom wygrali na własnym parkiecie 3:0 z Asseco Resovią Rzeszów. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to siódme ogółem, a pierwsze po trzech porażkach z rzędu, zwycięstwo.

To była demolka w hali MOSiR, bowiem każdy set z łatwością padł łupem „Wojskowych”. Radomianie szybko i przyjemnie pokonali Resovię, która jak się okazuje, zawodzi w tych rozgrywkach jeszcze mocniej od naszego zespołu, którzy – miejmy nadzieję – odbili się od dna (dokładniej od przedostatniego miejsca) i teraz zaczną punktować systematycznie, aby ostatecznie zakwalifikować się do fazy play-off.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z liderem tabeli, Vervą Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (15 lutego) o godz. 14:45.

Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:15, 25:17, 25:19)

Czarni: Pajenk 7, Ostrowski 9, Kędzierski, Sander 17, Włodarczyk 5, Butryn 20, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Protopsaltis, Friszt.

Resovia: Krulicki 5, Shoji 1, Hoag 10, Kalembka 1, Buszek, Schulz 5, Perry (libero) oraz Mariański (libero), Kosok, Komenda 1, Bartman 3, Achrem 4, Marechal 3.

MVP: Brenden Sander (Czarni).

Foto: PlusLiga

Komentarze