Jest śledztwo ws. 46 psówPrzymusowe leczenie, umieszczenie w DPS-ie i postępowanie karne za znęcanie się nad zwierzętami. To wnioski do Sądu w sprawie kobiety z radomskiego Halinowa. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie mieszkanki, z której posesji odłowiono prawie 50 psów żyjących w skrajnie złych warunkach

Jest wniosek o przymusowe leczenie psychiatryczne dla Marty R. Chodzi o mieszkankę Halinowa, z której domu odłowiono 46 psów. Wniosek złożyła radomska prokuratura. Ta prowadzi postępowanie przygotowawcze w zakresie znęcania się przez kobietę nad zwierzętami – mówi sędzia Arkadiusz Guza, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Radomiu.

Teraz sąd rozstrzygnie czy umieścić Martę R. w zakładzie psychiatrycznym, czy w Domu Pomocy Społecznej. Jak dodaje Guza w sprawie mieszkanki Halinowa w sierpniu i we wrześniu zapadły już dwa wyroki nakazowe, dotyczące zaśmiecania posesji i zakłócania porządku publicznego.

Przypomnijmy, w sprawie Maty R. kilkukrotnie interweniowała także Straż Miejska w Radomiu. To radomscy strażnicy ujawnili pod koniec sierpnia 46 psów w domu kobiety. Czworonogi zostały przewiezione do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.

Komentarze