Jest śledztwo ws psychicznego znęcania nad przedszkolakami„Zaraz ci wleję”, „będziesz jadła na podłodze”, „śmierdzisz, zatruwasz powietrze” – tak miała zwracać się do dzieci jedna z opiekunek w Przedszkolu nr 5 w Radomiu. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie psychicznego znęcania się nad 3-latkami

Bulwersująca sprawa wyszła na jaw, bo ktoś anonimowo poinformował o zajściu dyrektorkę przedszkola. Nauczycielka miała wyzywać dzieci i grozić im. Kobieta w obraźliwy i upokarzający sposób zwracała się do 3 latków. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura, i prowadzi je pod kątem psychicznego znęcania – mówi Beata Galas z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Anonimowy list oraz nagranie z dyktafonu trafiły do rodziców i dyrekcji przedszkola. Dyktafon był prawdopodobnie umieszczony w plecaku jednego z dzieci. Nauczycielka została zawieszona, a sprawa przekazana prokuraturze – mówi Anetta Kwiatek dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 5 w Radomiu.

Kobiecie grozi od pół roku do 8 lat więzienia. Śledztwo dopiero ruszyło. W pierwszej kolejności trzeba będzie przesłuchać rodziców pokrzywdzonych dzieci – dodaje Beata Galas.

Przedszkole przygotowało dla rodziców i dzieci wsparcie psychologa. Sprawę bada także kuratorium oświaty.
Nauczycielka w przedszkolu pracowała od 37 lat. Za rok miała odejść na emeryturę.

KomentarzeCLOSE
CLOSE