Jest zielone światło dla budowy RCSDotacja na budowę hali widowiskowo-sportowej jest bezpieczna. Uprawomocniło się też rozstrzygnięcie przetargu na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu

Jest zielone światło dla budowy Radomskiego Centrum Sportu. Bezpieczna jest dotacja, bo Ministerstwo Sportu i Turystyki podpisało aneks do umowy i dzięki temu miasto ma czas na wykorzystanie budżetowych pieniędzy do końca przyszłego roku. To bardzo dobra wiadomość – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Uprawomocniło się też rozstrzygnięcie przetargu na dokończenie hali widowiskowo-sportowej i stadionu przy ulicy Struga. Przypomnijmy – wygrało go konsorcjum firm Erekta i Interiors, które za prace chce 67 i pół mln zł. To oznacza, że można już podpisać umowę z wykonawcą – dodaje prezydent.

Budowa Radomskiego Centrum Sportu została przerwana ponad rok temu, natomiast umowę z poprzednim wykonawcą rozwiązano w marcu z powodu niedotrzymywania kolejnych terminów. Całość miała być gotowa już w listopadzie ubiegłego roku, tymczasem hala wykonana w 85 procentach, a stadion w połowie.

 

fot. FB/Radosław Witkowski

Komentarze