full screen background image
Search

„Jestem” – prapremiera w teatrze


Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza 16 lutego na prapremierę autorskiego spektaklu Andrzeja Sadowskiego zatytułowanego „Jestem”. W przedstawieniu występują Joanna Zagórska i Mateusz „Kot” Kocięcki. Muzykę skomponowała Małgorzata Tekiel. Spektakl grany na scenie Kotłownia.

„Jestem” jest poruszającą opowieścią o trudnym okresie dojrzewania. Główna bohaterka Joanna to wrażliwa, utalentowana dziewczyna, która wkraczając w dorosłość, niespodziewanie dla samej siebie ląduje na niebezpiecznym wirażu. Jej życiowe wybory podyktowane są notorycznymi nieporozumieniami z nadopiekuńczą matką, uporczywym pragnieniem akceptacji, przyjaźni, miłości… Poszukiwanie własnego „ja” okaże się dla Joanny bolesną i brutalną lekcją.

Dramatyczna historia dziewczyny to rzecz o tym, jak łatwo popełnić błąd i jak wielką cenę trzeba za to zapłacić. Przyglądając się losom młodziutkiej bohaterki, wnikliwie obserwujemy również otoczenie, które wywiera niemały (nie zawsze pozytywny) wpływ na podejmowane w tym wieku decyzje i na to, co dzieje się w życiu dorastającego człowieka.

Jestem” to – kolejny po „Pamiętniku narkomanki”, granym na deskach Teatru Powszechnego przed kilkoma laty – spektakl o wymiarze edukacyjnym, dotykający m.in. kwestii budowania własnej tożsamości, poszukiwania akceptacji i problemu uzależnień wśród nastolatków. Przedstawienie wzbogacają songi, wykonywane przez aktora i rapera Mateusza „Kota” Kocięckiego.

Prapremiera: 16 lutego 2018 r. o godz. 19:00, scena Kotłownia

Spektakl grany będzie także: 7, 8, 9, 13, 14, 15, 20, 21 lutego 2018 r. o godz. 11:00

źródło: Teatr Powszechny w Radomiu

Komentarze

TAG


CLOSE
CLOSE