Joanna Stefańska – haft krzyżykowy to jej pasjaJoanna Stefańska – na co dzień mama, żona, kobieta pracująca. W wolnych chwilach zajmuje się swoją pasją. Zachwycił ją haft krzyżykowy, szydełkowanie. Do tego zbiera naparstki…

-Haftem krzyżykowym zajęłam się 18 lat temu. Pierwszy obraz zobaczyłam u koleżanki, która haftowała. Bardzo mi się to spodobało. Kupiłam kanwę, gazetę z wzorami i powoli zaczęłam haftować – mówi Joanna Stefańska.

Wśród prac Asi można znaleźć wiele obrazów. Są m.in. cztery pory roku, kalendarz, kompozycje kwiatowe, pejzaże, metryczki dla dzieci, wizerunek papieża Jana Pawła II.

Swoją pasją zaraziła córkę, siostrę i mamę

Jak udaje się jej połączyć pasję z życiem codziennym? – Wykorzystuję każdą wolną chwilę. Czasem jest to tylko 10 minut, czasem godzina czy więcej. Wszystko zależy od tego ile mam czasu i od obowiązków domowych – mówi Asia.

Haft krzyżykowy to nie jedyna pasja Asi. Czasami też szydełkuje, zajmuje się quilingiem. Ostatnio zaczęła zbierać naparstki. Ale to nie są te typowe, metalowe naparstki jakie używamy do szycia. Niektóre to małe dzieła sztuki. – Na razie mam około 30 naparstków, dopiero się rozkręcam – mówi Joanna Stefańska.

Prace Asi można obejrzeć na jej profilu na facebooku oraz na jej blogu.

Komentarze