Justyna Kozdryk z medalem Mistrzostw Polski

Reprezentanci Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Start wracają z trzema krążkami z mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów.

Mistrzynią Polski została pochodząca z Grójca Justyna Kozdryk. Srebrny medal z tej imprezy przywiózł Piotr Plesiewicz, zaś Sebastian Wiśniewski wywalczył brązowy medal.

Klub RSSiRON Start na mistrzostwach reprezentowało troje zawodników i każdy z nich wrócił z medalem na szyi.

-Jesteśmy zadowoleni z miejsc jakie zajęliśmy, ale również z wyników jakie osiągnęliśmy – komentuje trener Mirosław Malec

Pozostałą dwójka radomskiego klubu również stawała na podium tej imprezy. Piotr Plesiewicz w kategorii 49 kg zajął drugie miejsce. Natomiast Sebastian Wiśniewski w kategorii 65 kg wywalczył brązowy medal.

Justyna Kozdryk pochodzi z Grójca i w swojej karierze wywalczyła już medale Mistrzostw Świata. Jest 3 – krotną wicemistrzynią globu. Również z Mistrzostw Europy przywiozła 4 medale 2 srebrne i 2 złote. Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku „wydźwigała” srebrny medal w kategorii do 44 kg. Podczas mistrzostw kraju, które odbyły się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Drzonkowie Pani Justyna była murowaną faworytką do medalu.

Justyna Kozdryk swój piękny występ przypieczętowała rekordem Polski. W kategorii wagowej 45 kg,w której wystąpiła reprezentantka Polski, osiągnęła wynik 99 kilogramów – w najlepszej próbie.

-Do magicznej granicy 100 kg został tylko jeden kilogram. Miejmy nadzieję, że już na najbliższych zawodach Justynie uda się tego dokonać. Z takim ciężarem na treningach już spokojnie sobie radzi – dodaje trener RSSiRON Start Mirosław Malec.