Już jutro II Kongres Radom Przyszłości



 

30 czerwca oraz 1 lipca na terenie dawnej Fabryki Broni “Łucznik” w Radomiu odbędzie się największe wydarzenie w regionie związane z przemysłem przyszłości. Spotkają się przedsiębiorcy, eksperci, przedstawiciele nauki oraz instytucje wspierające otoczenie biznesu, tworząc inspirujące forum wymiany wiedzy i doświadczeń. Dla dzieci i młodzieży zaplanowano piknik edukacyjny.

Organizatorzy zaplanowali dla uczestników interesujący program, w którym znalazły się m.in. wystąpienia ekspertów, panele dyskusyjne na tematy gospodarcze oraz debaty branżowe. Celem rozmów jest poznanie i omówienie kluczowych wyzwań oraz możliwości rozwoju przemysłu przyszłości, ze szczególnym uwzględnieniem Radomia.

W agendzie II Kongresu Radom Przyszłości znajdują się nie tylko zagadnienia interesujące przedsiębiorców. Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości przygotowała warsztaty dla młodzieży na temat wykorzystania kompetencji przyszłości. Podczas nich uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności, które są obecnie niezbędne w ciągle zmieniającym się świecie biznesu.

II Kongres Radom Przyszłości platformą do wymiany doświadczeń

Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i wspieranie przedsiębiorczości mają ogromne znaczenie w tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi gospodarczemu. Kongres jest miejscem dialogu na temat warunków sprzyjających rozwojowi lokalnych przedsiębiorstw. Poprzez wymianę wiedzy, doświadczeń i poglądów, uczestnicy mają możliwość wspólnego opracowania strategii rozwoju gospodarczego regionu.

Jak wykorzystać potencjał Radomia?

Jednym z kluczowych punktów programu będzie prezentacja raportu, który diagnozuje potencjał Radomia w trzech branżowych obszarach rozwoju: przemysłu przyszłości, transportu i logistyki oraz sektorów kreatywnych. Autorzy raportu przedstawią aktualne trendy i czynniki wpływające na rozwój badanych sektorów, a także zaprezentują dobre praktyki zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W raporcie nie zabraknie także informacji o ścieżkach rozwoju i rekomendacjach dotyczących efektywnego wykorzystania potencjału miasta.

Wyjątkowe miejsce z historią

Uczestnicy wydarzenia obejrzą także prezentacje projektu przemian przestrzennych budynku pofabrycznego przy ul. Przemysłowej 9 w Radomiu. Autor koncepcji  przybliży sposób, w jaki zrewitalizowana fabryka połączy w sobie wymagania nowoczesnej, zrównoważonej architektury z potrzebami miasta, lokalnej społeczności i uwzględnieniem historycznej struktury obiektu.

 

 

Piknik edukacyjny

 

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości serdecznie zaprasza 1 lipca  od godziny 13.00 na parking przy ul. Przemysłowej 9 rodziny z dziećmi oraz młodzież na wyjątkowy piknik edukacyjny, który będzie pełen fascynujących warsztatów i zajęć, prezentujących najnowsze osiągnięcia technologiczne. To świetna okazja, aby poznać tajniki robotyki, zanurzyć się w świecie wirtualnej nauki i doświadczyć gier w trójwymiarze.

 

Szczegółowa agenda wydarzenia dostępna na www.kongres.przemyslprzyszlosci.gov.pl

 

 

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Bielan. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Cyfryzacji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Partnerzy wydarzenia: Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Izba Przemysłowo – Handlowa Ziemi Radomskiej, Akces NCBiR oraz Polska Grupa Energetyczna.

 

Organizatorem wydarzenia jest Platforma Przemysłu Przyszłości. To organizacja, której celem jest budowa przemysłu przyszłości w Polsce. Inicjatywa udziela wsparcia eksperckiego w zakresie transformacji cyfrowej oraz rozwija kadry przedsiębiorstw. Organizuje szkolenia i promuje nowatorskie rozwiązania z obszarów: inteligentnej analizy danych, automatyzacji, komunikacji ludzi z maszynami, wirtualizacji procesów oraz cyberbezpieczeństwa. Platforma Przemysłu Przyszłości pomaga w procesie modernizacji i transformacji biznesu, tak aby krajowe firmy stawały się jak najbardziej konkurencyjne na rynku globalnym.

Portal Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości: www.przemyslprzyszlosci.gov.pl

Komentarze



CLOSE
CLOSE