Kadra U-21 siatkarzy na Mistrzostwach Świata idzie jak burza

Reprezentacja Polski występująca na Mistrzostwach Świata U-21 zanotowała szóste zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonując Iran 3:2.

Nie był to prosty mecz dla biało-czerwonych. Iran postawił twarde warunki, wychodząc na to spotkanie z jednym nastawieniem – wygrać i awansować do kolejnego etapu turnieju rozgrywanego w Czechach.

Pierwszą partię podopieczni Sebastiana Pawlika przegrali (27:29). Kolejna partia padła już łupem naszych siatkarzy (25:21). W trzecim secie po raz kolejny wolę walki pokazali siatkarze z Bliskiego Wschodu, wygrywając (20:25). W czwartym secie Polacy wzięli odwet za poprzedni set i nie dali szans Irańczykom, pokonując ich (25:20). W decydującym starciu górą okazali się być po raz szósty w tym turnieju reprezentanci Polski, którzy wygrali tego seta (15:11) i cały mecz 3:2.

W reprezentacji Polski nie mogło zabraknąć rzecz jasna siatkarzy Cerradu Czarnych Radom, którzy to, także dorzucili swoje 3 grosze do puli punktowej. Najlepiej punktującym zawodnikiem z Radomia był Tomasz Fornal, który zdobył, aż 20 punktów ! Norbert Huber 9 punktów, zaś  Jakub Ziobrowski zgromadził ich 8.

Ten mecz był bardzo ciężki. Iran zagrał bardzo dobre spotkanie. Był to dla nich mecz o wszystko albo nic  – powiedział po meczu atakujący Cerradu Czarnych Radom oraz reprezentacji Polski U-21 Jakub Ziobrowski.

Polska – Iran 3:2 (27:29, 25:21, 20:25, 25:20, 25:11)
Polska: Kwolek (17), Kochanowski (16), Kozub (2), Ziobrowski (8), Huber (9), Fornal (20), Masłowski (libero) oraz Jakubiszak (2), Domagała (11)
Iran: Aghchehli (25), Mosaferdashliboroun (6), Mojarad (9), Einisamarein (9), Esfandiar (12), Karimisouchelmaei (5), Khameneh (libero) oraz Porya Yali (2), Ali Ramezani (1), Shahsavand (1)