Kalendarz ze świętymi na trudne czasy ” Święci na trudne czasy” to nazwa nowego kalendarza Caritas Diecezji Radomskiej na 2021 rok.  Wydawcą terminarza jest fundusz im. bp. Jana Chrapka. Znalazły się w nim sylwetki świętych, żyjących w czasach zarazy oraz kryzysów Kościoła

Fundusz im. bp. Jana Chrapka, który działa przy Caritas Diecezji Radomskiej wydał kalendarz na 2021 rok zatytułowany Święci na trudne czasy. Znalazły się w nim sylwetki m.in. świętych – Rocha, Rity czy Franciszka z Asyżu. – Są tam święci, którzy żyli i pozostawili swój ślad w czasach zaraz czy kryzysów Kościoła – informuje Zbigniew Miazga z Funduszu. 

 

Warto w dzisiejszych, trudnych czasach sięgnąć po przykłady świętych, którzy mogą nam pomóc podtrzymać nadzieję na lepsze czasy – mówi Zbigniew Miazga.

Kalendarz dostępny jest w parafiach diecezji radomskiej oraz w radomskich księgarniach św. Kazimierza przy ul. Malczewskiego i Mariackiej przy ul. Sienkiewicza. Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany na pomoc dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z diecezji radomskiej.

 

Fot. ks. S. Piekielnik/www.diecezja.radom.pl

KomentarzeCLOSE
CLOSE