full screen background image

KAMERALNE LATO poszukuje wolontariuszyDo współpracy przy organizacji 12. edycji festiwalu filmowego KAMERALNE LATO poszukiwani są energiczni, zaangażowani i kreatywni wolontariusze z pozytywnym i pełnym pasji podejściem w wykonywaniu powierzonych zadań. Propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcą przez festiwalowy tydzień brać czynny udział w organizacji dużej imprezy filmowej oraz obcować z gwiazdami ekranu i uznanymi postaciami polskiej kultury

Wolontariat przy 12. Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych KAMERALNE LATO stwarza niepowtarzalną szansę na zdobycie doświadczeń związanych z koordynacją pracy zespołu i kreatywnym działaniem w grupie. To propozycja dla osób z pozytywną energią, interesujących się filmem i organizacją wydarzeń kulturalnych, które chciałyby wziąć udział w prestiżowym wydarzeniu. Pozwala wykazać się zaradnością i samodzielnością oraz poznać kulisy pracy w branży artystycznej.

Podczas festiwalu wolontariusze mają możliwość zaangażowania się w kilka obszarów tematycznych, takich jak: obsługa biura festiwalu, wsparcie organizacyjne, praca w biurze prasowym, pomoc techniczna przy projekcjach, konferencjach branżowych i warsztatach filmowych oraz opieka nad gośćmi zagranicznymi.

– Wolontariat przy festiwalu KAMERALNE LATO to sprawdzony sposób na rozpoczęcie pracy w branży filmowej. Wiele osób tak właśnie rozpoczęło karierę menadżera lub animatora kultury. To także okazja przyjrzenia się pracy w szeroko pojętym sektorze kreatywnym, wzięcia udziału w prestiżowym wydarzeniu, poznania nowych ludzi i spotkania osób znanych z ekranu kinowego. Jest to również znakomita okazja do odbycia atrakcyjnych praktyk studenckich lub stażu zawodowego, zdobycia cennego doświadczenia w pracy przy tego typu wydarzeniach w przyjemnej, inspirującej atmosferze – zapewniają organizatorzy wydarzenia.

Wolontariusze otrzymają oficjalny certyfikat udziału w organizacji 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, zostaną objęci ubezpieczeniem oraz zyskają możliwość uczestnictwa w serii ciekawych wydarzeń artystycznych.
Wszystkich zainteresowanych, którzy ukończyli 18 lat organizatorzy zapraszają do wypełnienia formularza: https://kameralnelato.pl/wolontariat-2019-formularz-zgloszeniowy

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 czerwca 2019 r.

Dodatkowych informacji na temat wolontariatu festiwalowego udziela biuro organizacyjne KAMERALNEGO LATA:
tel.: 22 392 03 21
e-mail: biuro@filmforum.pl
Koordynator wolontariatu:
Emilia Bartkowska
tel.: 501 084 438
e-mail: emilia.bartkowska@filmforum.pl

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 7 – 13 lipca 2019 r.

KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Partnerami wydarzeń branżowych organizowanych w ramach KAMERALNEGO LATA są: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz StoryLab.pro.

Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, a partnerami organizacyjnymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu i Mazovia Warsaw Film Commission.

Więcej informacji: www.kameralnelato.pl

Komentarze