full screen background image

Kameralne Lato – programBędą konkursy filmowe, warsztaty i spotkania branży filmowej – Kameralne Lato powróci do Radomia i zachowa swój festiwalowy charakter. 13 edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa przez tydzień. Tegoroczną myślą przewodnią Kameralnego Lata jest hasło OD NOWA, nawiązujące do pandemicznych przemian. Wszystkie wydarzenia odbędą się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi

To już 13 edycja Kameralnego Lata. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe rozpoczną się w tym roku 9 sierpnia i potrwają do 15 sierpnia. Na przekór pandemii, ale w reżimie sanitarnym odbędą wszystkie najważniejsze punkty programowe m.in. Konkurs Główny, Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK, a także warsztaty filmowe, wykłady czy plenerowe pokazy specjalne – mówi Maciej Dominik, dyrektor FILMFORUM – współorganizator imprezy.

Kameralne Lato i w tym roku zachowa swój społeczny, edukacyjny i profilaktyczny wymiar oraz przede wszystkim charakter festiwalu. Chodzi o dwa konkursy – Filmów Odrzutowych i Konkurs Główny. Tu spośród 20 zakwalifikowanych filmów krótkometrażowych jurorzy wybiorą jeden ich zdaniem najlepszy obraz, który otrzyma nagrodę Złotego Łucznika i 10 tysięcy złotych – wyjaśnia Karolina Adamczyk, dyrektor Kameralnego Lata.

Konkurs Główny odbędzie się od 13 do 14 sierpnia. Projekcje będą wyświetlane w kinie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” z zachowaniem reżimu sanitarnego m.in. zmniejszenia liczby widzów do połowy miejsc na widowni.

Komentarze