KAMERALNE LATO w RadomiuTrwają 13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO. W programie festiwalu tradycyjne znalazły się konkursy filmowe, spotkania z autorytetami ze świata kina czy pokazy plenerowe. Wszystkie wydarzenia odbywają się w reżimie sanitarnym w myśl tegorocznego hasła OD NOWA

To święto filmu w Radomiu – mowa o KAMERALNYM LECIE, festiwalu organizowanym w naszym mieście po raz 13. Wydarzenia potrwa do soboty, a najważniejszymi punktami programu są konkursy filmowe. Do tegorocznych konkursów zgłoszono 175 filmów, a komisja selekcyjna zakwalifikowała 20 filmów do Konkursu Głównego oraz 16 do Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. W tegorocznym programie KAMERALNEGO LATA zaplanowano m.in. pokazy plenerowe, seanse kinowe oraz kino samochodowe. Ważnym elementem festiwalu są także skierowane do młodzieży wydarzenia edukacyjne: Międzynarodowe Warsztaty Filmowe FAST prowadzone w jęz. angielskim oraz warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ. Od kilku lat istotną częścią festiwalu są spotkania branży filmowej, w tym roku odbywające się pod szyldem SCRIPTMARKET.PRO, w ramach których zaplanowano panele dyskusyjne, case study nowych produkcji czy pitchingi.

Wstęp na wszystkie wydarzenia KAMERALNEGO LATA jest bezpłatny. Festiwal odbywa się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Źródło: kameralnelato.pl

Komentarze