Kamienica Deskurów z wystawą na wakacjePodwórko, sklep przyfabryczny czy mieszkanie z przedmiotami codziennego użytku – takie przestrzenie wraz z rekwizytami zostaną zaprezentowane na nowej wystawie „Przemysł, siła miasta”. Ta będzie zaaranżowana przez Resursę Obywatelską na pierwszym piętrze zrewitalizowanej Kamienicy Deskurów

Sale wyremontowanej Kamienicy Deskurów są szykowane do ekspozycji. To tam, na pierwszym piętrze zostanie zaprezentowana pierwsza wystawa stała pod roboczym tytułem „Przemysł, siła miasta”. Na ekspozycji znajdą się eksponaty z ponad 60 przedsiębiorstw prezentowane w nawiązujących tematem przestrzeniach m.in. w sklepie przyfabrycznym czy pomieszczeniu biurowym – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Wystawie poświęconej radomskiemu przemysłowi będzie patronować Resursa Obywatelska. Zgodnie z wizją dyrektor placówki Justyny Górskiej-Streicher, ekspozycja ma być podróżą sentymentalną do powojennej przeszłości Radomia z odejściem od wszechobecnych multimediów. Wystawie będą towarzyszyć warsztaty w przeznaczonych do tego salach: lustrzanej, inspirującej wspomnienia czy dedykowanej zakładom przemysłowym.

Wystawa „Przemysł, siła miasta” ma być gotowa na wakacje. Jej zwiedzanie będzie bezpłatne.

Komentarze