full screen background image

Kaput zostaje, dwóch młodych wypożyczonychMichał Kaput przedłużył kontrakt z Radomiakiem Radom o dwa lata – do 2022 roku! 22-letni pomocnik od dwóch sezonów jest piłkarzem naszego Klubu – czytamy na radomiak.pl.

Urodzony w 1998 roku w Wyszkowie zawodnik, trafił do drużyny Zielonych 12 lipca 2018 roku. Wcześniej reprezentował barwy ŁKS-u Łomża, MKS Polonii Warszawa i WOSiR Wyszków. Obecnie ten utalentowany gracz, jest podstawowym piłkarzem Radomiaka, stanowiąc o sile środka pola zespołu trenera Dariusza Banasika.

Michał Kaput rozegrał jak dotąd w Radomiaku 56 meczów i zdobył 4 bramki. Pokonywał bramkarzy Chrobrego, Znicza, Ruchu oraz Olimpii Elbląg.

Nowosadko i Wiatrak wypożyczeni do Orląt

18-letni obrońca Kacper Wiatrak oraz 19-letni pomocnik Adrian Nowosadko, zostali wypożyczeni na rok (z możliwością powrotu do naszego Klubu w połowie sezonu) z Radomiaka do III-ligowych Orląt Radzyń Podlaski.

Wiatrak i Nowosadko to utalentowani wychowankowie Radomiaka, którzy przeszli przez praktycznie wszystkie szczeble młodzieżowych drużyn naszego Klubu, aż zostali włączeni do kadry pierwszego zespołu. Obaj stanowili o sile Radomiaka II, który przypomnijmy – wygrał rozgrywki IV ligi – ale przez niezrozumiałe dla Klubu decyzje MZPN, został pozbawiony awansu o III ligi.

Dodajmy, że drużyna Orląt Radzyń Podlaski występuje w gr. czwartej III ligi, a w poprzednich, niedokończonych rozgrywkach, zajęła 15. miejsce. Trenerem zespołu jest Artur Bożyk.

– Dla dalszego rozwoju obu naszych zawodników, takie wypożyczenie to duży plus, bowiem obaj będą występować na jeszcze wyższym poziomie rozgrywkowym, aniżeli miało to miejsce w poprzednim sezonie. Wierzymy, że Kacper i Adrian wrócą po wypożyczeniu do nas, jako jeszcze lepsi zawodnicy – mówi trener Radomiaka, Dariusz Banasik.

Radomiak.pl

Komentarze