Karol Suwała – Wrażenia i wizualizacje„Wrażenia i wizualizacje” to tytuł wystawy, której autorem jest Karol Suwała. Otwarcie już w najbliższy piątek

Wystawa „Wrażenia i wizualizacje” opisuje alternatywną, możliwą rzeczywistość, której punktem odniesienia jest miasto Radom. Prezentowane obrazy są efektem obserwacji życia miasta. Karol Suwała odnosi się w nich do sfery wizualnej przestrzeni publicznej, sięgając do historii, współczesności oraz proponując wizjonerskie rozwiązania.

O autorze:

Karol Suwała urodził się w 1986 roku w Radomiu. Laureat wielu nagród w konkursach artystycznych, w tym nagrodzony przez Urząd Prezesa Rady Ministrów w 2003 roku. Stypendysta Rady Miejskiej Miasta Radomia w 2006 roku. Stypendysta programu Socrates – Erasmus w latach 2009–2010 na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie – Wydział Sztuki w Kownie na Litwie. Obronił dyplom w 2011 roku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu w pracowni struktur wizualnych i kształtowania otoczenia prof. Bogumiła Łukaszewskiego. Od 2013 roku kurator programu edukacyjnego w „Łaźni” Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii. Zajmuje się malarstwem, fotografią, instalacją artystyczną i performance. Jego twórczość związana jest z przestrzenią publiczną.

 

„Karol Suwała – artysta, pracownik „Łaźni”, ale w kontekście wystawy, na którą zapraszamy – radomianin. Bo właśnie Radom jest podmiotem i przedmiotem prac prezentowanych na wystawie. Duże miasto żyjące rytmem właściwym dla takich miast – pośpiech, korki, problemy ekologiczne, komunikacyjne… A Karol patrzy na to wszystko przez swoją artystyczną lunetkę. Wychwytuje niuanse, fragmenty, poszczególne elementy. Czasami je odtwarza, czasami zmienia. To jest wystawa dla nas wszystkich – żyjących w tym mieście, ale również dla ludzi z zewnątrz, bo pewien uniwersalizm w pracach Karola Suwały jest zauważalny.”

Beata Drozdowska,
Dyrektor „Łaźni” Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii

 

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 1 października o godz. 18 w Galerii Łaźnia przy ul. Traugutta 31/33 w Radomiu. W programie zaplanowane oprowadzania autorskie.
Wystawa czynna będzie do 22 października.

Komentarze