Karta Seniora w roli głównejDzisiaj seniorzy w całej Europie obchodzą swoje święto. W Radomiu osoby starsze są doceniane nie tylko od święta, ale i na co dzień. Przykładem jest Radomska Karta Seniora uprawniająca osoby w podeszłym wieku do ulg w kilkudziesięciu instytucjach. 

Radomska Karta Seniora dedykowana jest radomianom, którzy ukończyli 65 rok życia. Obowiązuje od 2015 roku, jednak nadal nie wszyscy seniorzy o niej wiedzą. A warto, bo upoważnia ona do zniżek w 52 miejscach, co odkreślał wiceprezydent miasta Radomia, Jerzy Zawodnik. Karta Seniora cieszy się bardzo dużą popularnością, do tej pory zostało już wydanych ok 7 tyś Kart. 

Karta Seniora wpisuje się również w jeden z filarów programu Siła w Seniorach” – akcji, która ma na celu sprawić, by Radom stał się dla seniorów przyjazny. Program opiera się na trzech fundamentach: zdrowiu, bezpieczeństwie i aktywności.

Karta Seniora reprezentuje ostatni filar, ponieważ osoby ją posiadające mogą nabyć tańsze bilety wstępu na imprezy miejskie, czy ulgowe wejściówki do placówek samorządowych.

Konsultacje na temat programu Siła w Seniorach” będą trwały do końca bieżącego roku. Seniorzy mogą już zgłaszać swoje uwagi i wnosić propozycje. 

Radomskie Karty Seniora wydawane są na podstawie złożonego wniosku po okazaniu dowodu tożsamości w Urzędzie Miejskim w Radomiu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej w pokoju 180. 

Dodatkowe informacje na temat Karty można uzyskać pod nr tel. 48 36 20 290, lub adresem e-mail: kartaseniora@umradom.pl

 

Komentarze