full screen background image

Kiedy dworki odzyskają dawny blask?Dwa zabytkowe dworki w Radomiu zyskają nowe życie. Pierwszy to budynek w Krychnowicach – dom pierwszego dyrektora szpitala psychiatrycznego. Obiekt zostanie zrewitalizowany. Drugi budynek to dworek hrabiego Oppermana znajdujący się przy ulicy Okulickiego. Ten być może przejmie Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Szpital w Krychnowicach szykuje się do rewitalizacji dworku. To zabytkowy dom pierwszego dyrektora szpitala psychiatrycznego. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym kwartale. Inwestycję sfinansuje samorząd województwa Mazowieckiego – mówi wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski.

Samorząd Mazowsza chce też wykorzystać potencjał innego, zabytkowego budynku. Tym razem chodzi o obiekt znajdujący się w Radomiu przy ulicy Okulickiego. To wybudowany w XIX wieku dworek hrabiego Oppermana. Samorząd w pierwszej kolejności chciał go sprzedać, ale bezskutecznie.

Dworek Oppermana to dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 565 m kw. Natomiast dworek w Krychnowicach to dom należący pierwotnie do rodziny Ekiertów. Został wybudowany w pierwszej połowie XX wieku.

Fot. szpitalpsychiatryczny.radom.pl

Komentarze