Kina w Radomiu, Kozienicach, Białobrzegach i SzydłowcuKino Helios i kino w Elektrowni w Radomiu, kino w Kozienickim Domu Kultury i na zamku w Szydłowcu powracają. Placówki przygotowały seanse dla dużych i małych

W nocy z czwartku na piątek – 21 maja o godzinie 0:10 Helios zaprosi widzów do swoich kin w całej Polsce. Tuż po PÓŁNOCY we wszystkich pięćdziesięciu obiektach sieci zostaną wyświetlone przedpremierowe i premierowe seanse, w tym także tegoroczne oscarowe hity. Planując wizytę w kinie i kupując bilet wcześniej, widzowie mogą wybrać najlepsze miejsca, a także zaoszczędzić w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

W noc otwarcia na widzów czekać będą przedpremierowe pokazy zdobywcy trzech statuetek Akademii – filmu „Nomadland”, blockbustera „Godzilla vs Kong”, nowego filmu Guya Ritchiego „Jeden gniewny człowiek” oraz wyczekiwanego „Mortal Kombat”.

Od pierwszego dnia działalności kin, już w regularnych godzinach wyświetlania, widzowie będą mogli obejrzeć także inne oscarowe hity – są to: „Obiecująca. Młoda. Kobieta”, „Sound of metal”, „Ojciec” z nagrodzonym Anthonym Hopkinsem oraz „Minari”. Nie zabraknie przedpremierowych pokazów zdobywcy Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy – „Na rauszu” będzie można obejrzeć w weekend (22-23 maja). Młodszych widzów z pewnością porwą: film animowany „Co w duszy gra”, pełen przygód film dla całej rodziny „Psy i koty 3: łapa w łapę” oraz familijna produkcja „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś w pociągu”.

KINO w Elektrowni

Kino w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na seanse już od 4 czerwca. Po przerwie będą kontynuowane rozpoczęte cykle: Oscary 2021 (,,Nomadland’’), Dyskusyjny Klub Filmowy (filmu ,,Proste rzeczy”) oraz inne cykle premierowe, XII Przegląd Nowych Filmów Francuskich, Strefa Komfortu – Kino Na Trasie, Sztuka Na Ekranie.

Najmłodszych widzów Elektrownia zaprasza na filmy animowane i fabularne.

 

Bajkowa niedziela w Resursie

W niedzielę, 23 maja o godzinie 11 Resursa Obywatelska zaprasza najmłodszych na „Bajkową Niedzielę”. Tym razem propozycja składa się z trzech części. Pierwsza z nich dotyczy tajników animacji. O tym jak tworzy się film animowany opowie pracownik Resursy – Karol Łukasiewicz, absolwent kierunku „Film animowany” na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Na drugą propozycję składa się projekcja pięciu odcinków serialu animowanego „Basia” z 2017 r. w reżyserii Marcina Wasilewskiego i Łukasza Kacprowicza.
Bohaterka animacji to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.

Trzecią propozycją na najbliższą „Bajkową Niedzielę” jest gra miejska „Klucz Królewicza Kazimierza”, która rozpocznie się w Resursie o godz. 12.

Zabawa polega na wcieleniu się w postać patrona Radomia – św. Kazimierza oraz przemierzeniu radomskiego Miasta Kazimierzowskiego. Każdy uczestnik będzie musiał rozwiązać kilka zagadek, dzięki którym poszerzy swoją wiedzę o średniowiecznym mieście.
Nagrodami dla drużyn będą gry planszowe „Klucz Królewicza Kazimierza”, które pozwolą kontynuować zabawę w domowym zaciszu.
Dla najmłodszych uczestników zabawy organizatorzy przygotowali dodatkowy upominek – kolorowankę „Legenda o powstaniu Radomia”.

 

KINO w Kozienicach

Kino w Kozienickim Domu Kultury zaprasza w piątek, 21 maja. W repertuarze pięć propozycji.

W środę, 26 maja, czyli w Dzień Matki przedpremierowo zostanie pokazany dramat „Minari”. To poruszająca historia o koreańskiej rodzinie, która przenosi się do Arkansas w pogoni za amerykańskim snem.

 

Kino na dywanie – SZYDŁOWIEC

Kino na dywanie zaprasza na pierwszy seans w sobotę, 29 maja o godz. 18. Wtedy zostanie wyświetlony film „Faworyta”. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona.

Aby mieć pewność, że nie zabraknie dla Was miejsc, organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rezerwacji pod nr tel.: 48 617 10 29.

 

Kino plenerowe Białobrzegi

W sobotę, 5 czerwca na rynku w Białobrzegach zostanie wyświetlony seans w ramach Kina plenerowego.

Szczegółowe repertuary znajdziecie na stronach internetowych poszczególnych placówek.

Komentarze