Klub Radnych PiS apeluje do prezydentaPrzygotowanie uchwały dotyczącej BO 2020, przeciwdziałanie antydatowaniu dokumentów na stronie UM oraz nazwanie pierwszego fragmentu trasy N-S imieniem nieżyjącego premiera Olszewskiego – o to apelowali do prezydenta Radosława Witkowskiego członkowie Klubu Radnych PiS przed poniedziałkową sesją Rady Miejskiej. Na liście poruszonych tematów znalazła się także kwestia przekazania majątku Zespołu Szkół Agrotechnicznych na rzecz Skarbu Państwa oraz uchwała dająca możliwość przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności.

– Mam przygotowane pismo do pana prezydenta. Dotyczy ono Biuletynu Informacji Publicznej. Po ostatnim wystąpieniu pana prezydenta Frysztaka, który postawił tezę o antydatowaniu dokumentów, postanowiłam przyjrzeć się, jak to rzeczywiście wygląda. Ta sytuacja dotyczy nie tylko dokumentów publikowanych przez Biuro Rady Miejskiej, ale również dokumentów wydawanych przez pana prezydenta czy wiceprezydenta Konrada Frysztaka. Chciałabym zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom, które dotknęły mnie jako przewodniczącą RM, dlatego zwracam się do pana prezydenta z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie, rozwiązanie tego problemu i zmodyfikowanie systemu teleinformatycznego. Na dzień dzisiejszy przy publikowanym dokumencie pojawiają się dwie daty lub dwie godziny i można sobie domniemywać, która z tych dat jest właściwa – opisywała przewodnicząca RM, Kinga Bogusz.

Radny Łukasz Podlewski zaapelował do prezydenta Radosława Witkowskiego o przygotowanie dwóch uchwał: dającej możliwość przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności oraz dotyczącej przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. – Miesiąc temu prosiliśmy pana prezydenta o przygotowanie uchwały dającej możliwość przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności. Minął miesiąc, prezydent nadal takiej uchwały nie przygotował. Mamy dużo zapytań ze strony mieszkańców Radomia, którzy czekają na taką uchwałę. Ponadto uchwała, którą przygotował pan prezydent dotycząca Budżetu Obywatelskiego została odrzucona przez RIO. Mam nadzieję, że na marcową sesję nowa uchwała zostanie przygotowana. Mieszkańcy czekają na złożenie projektów do przyszłorocznego BO – mówił Łukasz Podlewski. (Więcej na ten temat przeczytasz tutaj).

– Dzisiaj będziemy procedować uchwałę dotyczącą przekazania mienia Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Radomiu Skarbowi Państwa. Warto w tym celu zwoływać sesje nadzwyczajne – podkreśliła radna Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

W imieniu Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wystąpił radny Piotr Kotwicki, który zapowiedział, że radni PiS będą wnioskować o nazwanie pierwszego oddanego do użytku fragmentu trasy N-S imieniem niedawno zmarłego premiera Jana Olszewskiego.

KomentarzeCLOSE
CLOSE