full screen background image

Kolejne pieniądze na RCSDemontaż trybuny i zalana hala – to kolejne problemy przy budowie Radomskiego Centrum Sportu, za które będzie trzeba zapłacić. Koszty poniesie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zgodnie z nowym aneksem do umowy z Betonoxem – wykonawcą inwestycji

Ponad 2 mln zł dopłaty do Radomskiego Centrum Sportu – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu zgodnie z nowym, podpisanym aneksem do umowy z Betonoxem – wykonawcą RCS-u, będzie musiał zapłacić firmie dodatkowe pieniądze. To na podstawie sporządzonego protokołu konieczności, który uwzględnia m.in. problem zalewania placu budowy i piwnic hali przez wody gruntowe. Zdaniem klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości – można było tego uniknąć – mówi  Łukasz Podlewski, radny PiS.

Protokół zawiera 13 punktów dotyczących konieczności przeprowadzenia dodatkowych prac przy RCS-ie. Tu sporna stała się też kwestia demontażu trybuny. Jak tłumaczy Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta – trybunę trzeba naprawić po poprzednim wykonawcy robót.

Budowa RCS-u pochłonęła już 92 mln zł, a umowa z Betonoxem opiewa na 82 mln zł. Zgodnie z nowym aneksem MOSiR będzie musiał dopłacić firmie ponad 2 mln 175 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, w ramach budowy RCS-u powstają dwa obiekty: hala widowiskowo-sportowa i stadion piłkarski. Hala jest już w fazie prac wykończeniowych, stadion na etapie rób ziemnych, które poprzednia firma wykonała tylko w połowie.

Komentarze