full screen background image

Kolejne problemy z chirurgią w RadomiuGroźba czasowego zamknięcia chirurgii w miejskiej lecznicy i remont w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Radomscy pacjenci mają powody do niepokoju. Za miesiąc przeprowadzenie operacji w Radomiu może graniczyć z cudem. Powód – braki kadrowe w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym oraz wyłączenie z użytku czterech sal w lecznicy na Józefowie

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym trwa remont bloku operacyjnego. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku. Tymczasem 10 grudnia oddział chirurgii w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym może zostać zawieszony. Mieszkańcy są zaniepokojeni, bo obawiają się że za miesiąc mogą mieć problem z uzyskaniem pomocy medycznej na czas.

Szpital na Józefowie w związku z remontem nie może w pełni zabezpieczyć potrzeb chirurgicznych pacjentów z Radomia i okolic. W lecznicy wymieniana jest właśnie wentylacja i z użytku wyłączono cztery sale – mówi Karolina Gajewska, rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Z kolei oddział chirurgii w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym ma zostać zawieszony z powodu barku lekarzy. Pracuje tam 4 specjalistów na 42 łóżka.

Zawieszenie oddziału chirurgii w szpitalu miejskim miałoby potrwać do 10 czerwca przyszłego roku.

Komentarze