Kolejne przypadki COVID-19 w żłobku przy PCKKolejni chorzy na COVID-19 ze żłobka przy PCK w Radomiu. To już w sumie trzech „dodatnich” pracowników – dwie opiekunki i jedna osoba sprzątająca. Teraz badaniom zostały poddane dzieci z bliskiego kontaktu z zakażonymi

To już trzech „dodatnich” pracowników żłobka przy ulicy PCK w Radomiu. Kolejne wyniki testów w kierunku COVID-19 potwierdziły przypuszczenia, że w placówce, do której uczęszczało blisko 30 dzieci, rozprzestrzenił się koronawirus. Teraz badaniom została poddana grupa maluchów z bliskiego kontaktu z zakażonymi – informuje wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik odpowiedzialny w naszym mieście za służbę zdrowia.

Przypomnijmy, żłobek przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża jest zamknięty od 1 czerwca. Decyzję o zawieszeniu placówki podjęto po zgłoszeniu jednej z opiekunek ryzyka zakażenia. Wczoraj okazało się, że kobieta jest „dodatnia”, a dziś, że koronawirusa ma kolejna opiekunka i jedna osoba sprzątająca. – Stan zdrowia „dodatnich” pracowników jest stabilny, dlatego wszyscy przebywają w domowej izolacji – dodaje wiceprezydent. 

Wszyscy pracownicy skażonego koronawirusem żłobka będą przebadani w kierunku COVID-19, a wymazy od nich mają zostać pobrane do najbliższego czwartku.

Żłobek przy PCK będzie zamknięty do odwołania. 

Komentarze