full screen background image

Kolejny krok do rewitalizacji Fabryki BroniW drugim półroczu 2020 roku powinny zakończyć się prace projektowe przy dawnym budynku Fabryki Broni. Agencja Rozwoju Przemysłu, właściciel nieruchomości, właśnie podpisała umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej jej przebudowy i rewitalizacji

– Stoi przed nami bardzo interesujące zadanie – mówi Małgorzata Golenko, prezes zarządu pracowni Pas Projekt z Nadarzyna, która wykona dokumentację.

Jak zapewnia Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP agencja jest zdeterminowana aby zrewitalizować dawny budynek Fabryki Broni.

Niestety wciąż nie wiadomo kiedy Agencja uzyska od miasta decyzję o warunkach zabudowy. Magistrat chce aby na terenie Fabryki Broni zostało utworzonych 400 miejsc parkingowych. Tego jak twierdzi wiceprezes Agencji nie da się zrobić. Sprawa miała już finał w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, które przyznało rację ARP. Tego samego zdania był Wojewódzki Sąd Administracyjny. Miasto złożyło więc skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Projekt Fabryka zakłada utworzenie w budynku na 20 tysiącach metrów kwadratowych miejsc biurowych dla nowoczesnych usług biznesowych. Zatrudnienie mogłoby w nim znaleźć dwa tysiące osób.

 

Komentarze