Kolejny triumf Radomki

W meczu 3. kolejki Tauron Ligi siatkarki E. Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na własnym parkiecie 3:0 z Joker Świecie. Podopieczne trenera Riccardo Marchesiego bez straty seta są liderem tabeli.

W sezonie 2021/2022 jak na razie nie ma mocnych na Katarzynę Zaroślińską-Król. Atakująca Radomki nie tylko poprowadziła w poniedziałek swój zespół do zwycięstwa nad Jokerem Świecie, ale także odebrała już trzecią nagrodę MVP w rozgrywkach.

Odniesienie zwycięstwa nad ubiegłorocznym beniaminkiem nie było jednak łatwe, bowiem świecianki szczególnie w pierwszych dwóch setach stawiały duży opór. Były nawet blisko wyrównania stanu spotkania, ale przez własne pomyłki nie wykorzystały czteropunktowego prowadzenia, a potem przegrały drugą partię na przewagi.

Oprócz Zaroślińskiej-Król na wyróżnienie w tej potyczce zasługiwała także Zuzanna Efimienko-Młotkowska, która uzyskała aż pięć punktów blokiem (z ośmiu całego zespołu). Triumf 3:0 nad Jokerem, w związku z utratą przez Grupę Azoty Chemik Police jednego seta w starciu z Grotem Budowlanymi Łódź, pozwolił radomiankom objąć prowadzenie w tabeli Tauron Ligi.