Koncert Szymona Wydry & Carpe Diem V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego KrążkaZapraszamy w dniach 24-25 września do Miejskiego Ośrodka Kultury
w Pionkach na V Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka pod honorowym patronatem Andrzeja Piasecznego

W piątek (24 września) zapraszamy na otwarte przesłuchania wokalne, które zaczynają się od godz. 10.00.

Tego dnia wystąpią uczestnicy konkursu wokalnego (którzy do 23 sierpnia dostarczyli kompletne zgłoszenia).
Uczestnicy konkursu zmierzą się z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej powstałej w latach 1957-1990. Przypominamy, nasz festiwal ma na celu popularyzację muzyki z okresu, kiedy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku, a w Pionkach prężnie działała tłocznia płyt gramofonowych.
Zapraszamy serdec

znie na salę widowiskową, gdzie będziemy mogli obserwować zmagania solistów, którzy przyjadą do Pionek z różnych zakątków naszego kraju. Wysłuchamy w ich wykonaniu hitów polskiej muzyki rozrywkowej.

Przedstawiamy skład Jury, które podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka będzie oceniało występy uczestników konkursu wokalnego.

Olga Nawaranauczyciel, pedagog, trener wokalny i dyplomowana wokalistka, a także muzyk sesyjny i absolwentka kierunków Pedagogika oraz Jazz i Muzyka Estradowa. Nieustannie kształci swój warsztat u najlepszych specjalistów w kraju i za granicą. Od lat angażuje się w wiele muzycznych projektów, a także kształci pasjonatów śpiewu w każdym wieku.

Szymon Wydrazałożyciel i wokalista Carpe Diem, dyplomowany gitarzysta, kompozytor i naczelny tekściarz zespołu. Interesuje go medialne oblicze branży muzycznej, które zgłębiał zarówno od strony teoretycznej, podczas studiów w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie, jak i od strony praktycznej, pracując w radomskiej rozgłośni radiowej. Jest finalistą pierwszej edycji konkursu „Idol” emitowanego na antenie telewizji Polsat, gdzie zyskał uznanie zarówno telewidzów, jak i krytyków muzycznych zasiadających w Jury. Szymon Wydra & Carpe Diem kilkakrotnie gościł na listach przebojów w stacjach radiowych, wyg

rał kilka konkursów oraz sporo koncertował. Szymon Wydra & Carpe Diem wydało płyty: „Teraz wiem”, „Bezczas”, „Powołanie”, „V Element”. Największe przeboje zespołu: „Zycie jak poemat”, „Teraz wiem”, „Pozwól mi lepszym być”.

Janusz Głowacki – instruktor Akademii Muzyki w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Absolwent muzykoterapii UMCS w Lublinie oraz uczestnik Studium Organistowskiego w Lublinie. Radosny, pozytywnie nastawiony, pełen pasji i zamiłowania do muzyki. Potrafi dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi oraz motywować do

działania. Zawsze stara się robić wszystko najlepiej jak potrafi ze 100% zaangażowaniem. Uwielbia pracę z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Potrafi znaleźć wspólny język z każdym kogo spotka na swojej drodze. Lubi wszystkich uczestników swoich zajęć i wierzy w ich umiejętności, jest przekonany o tym, że każdy z nich obdarzony jest talentami, on pomaga je jedynie wydobyć i rozwinąć.


25 września godz. 16.00 – Gala Finałowa oraz koncert Szymona Wydry & Carpe Diembezpłatne wejściówki dostępne w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Radomskiej 1 w godz. pracy placówki.

W sobotę (25 września) zapraszamy na Galę Finałową, która zacznie się o godz.16.00.

W trakcie gali finaliści konkursu wokalnego odbiorą nagrody, statuetki i dyplomy. Zdobywcy pierwszych miejsc oraz Grand Prix festiwalu wystąpią przed nami na scenie.

Podczas Gali Finałowej V

Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka wystąpi Szymon Wydra & Carpe Diem – Zespół rozpoczął swoją działalność w Radomiu w 1992 roku. W swoim dorobku posiada pięć albumów długogrających, z czego album „Bezczas” osiągnął status złotej, a później platynowej płyty. Zespół jest zdobywcą najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego np.:

Eska Music Awards 2006 (w kategorii Artysta Roku)

Złoty Dziób Radia Wawa 2005 (Przebój roku – „Życie Jak Poemat”)

Super Jedynka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2006 (za nagranie najlepszej płyty – „Bezczas” – w kategorii Rock)

Mikrofon Popcornu (Wokalista Roku 2005)

Sopot Top trendy

2007

Do sukcesów należy zalic

zyć również to, że Szymon Wydra jest finalistą I edycji programu „Idol”, oraz laureatem I miejsca „Szansy na sukces”.

Komentarze