full screen background image

Koncert zespołu Honky Tonk MenHonky Tonk Men – trio gitarowe, wystąpi w piątek w Radomiu

Honky Tonk Men to trio gitarowe, powstałe z czystej potrzeby uprawiania muzyki. A jednocześnie spotkanie dwóch na pozór odległych światów: gitary rockowej i klasycznej.

Adam Burzyński i Michał Kwiatkowski to współzałożyciele zespołu KNŻ, w którym grali przez całą, ponad 20-letnią historię formacji. Marcin Siatkowski jest wybitnym instrumentalistą klasycznym, który wykształcił już co najmniej jedno pokolenie gitarzystów.
Razem wracają do piosenek swojej młodości, ale sięgają też po utwory napisane całkiem niedawno. Jedne i drugie filtrują przez swoje muzyczne temperamenty, świetnie się przy tym bawiąc, a na koncertach Honky Tonk Men publiczność bawi się równie dobrze.

Członkowie zespołu

BURZA – Adam Burzyński
początki „Czerwona Ręka” Jurka Owsiaka, Ananke, Kobranocka („Ku Nieboskłonom” i „Niech popłyną łzy”) ,od początku do końca w KNŻ,(„Na Żywo ale w Studio”, „Porozumienie ponad podziałami”,”Las Maquinas de la Muerte”, „Występ”, „Bar La Curva/Plamy na Słońcu”,”Ostatni Koncert w Mieście”). Projekt KBKW z Darkiem Kozakiewiczem. W międzyczasie udział w nagraniach płyt Kazik’a („Spalaj się!”, „12 Groszy”, „Melodie Kurta Weilla i coś ponad to”), UR – pierwsza płyta, Proletaryat („Czarne Szeregi), oraz gościnnie i jako muzyk sesyjny: Voo Voo, Natalia Przybysz, Karim Martusewicz, Róże Europy, Yugoton, Pivo, Kora. Do tego deko muzyki filmowej („Pora mroku”, „Zero” i w trakcie pracy nad „Ja Teraz Kłamię”)

KWIATEK – Michał Kwiatkowski
od początku do końca na basie w KNŻ, przez parę lat w Kobranocce, też na basie, (płyta „Niech popłyną łzy”), trzy autorskie płyty z projektem UR („UR”, „Spirit”, „Syntetyczna wiosna”) – tu czasem na basie, czasem na gitarze,parę niezapomnianych koncertów z KBKW (na basie i wokalu), no i trochę muzyki teatralnej

SIATEK – Marcin Siatkowski
gitarzysta przeważnie klasyczny, chociaż w porywach elektryczny i akustyczny.
W młodości wiele zespołów rockowych, które wśród kolegów i znajomych cieszyły się światową sławą.
Później wyczynowa gitara klasyczna i liczne nagrody na międzynarodowych konkursach gitarowych. Nauczyciele: Janusz Raczyński, Marcin Zalewski oraz Ryszard Bałauszko, kursy u Mistrzów: David Russell, Roberto Aussel, Roland Dyens oraz Abel Carlevaro.
Płyty : Micropiezas (z gitarzystą Michałem Nagy) – nominacja do nagrody Fryderyka w kategorii Muzyka Kameralna, Utwory Na Gitarę – własne kompozycje.

Koncert zespołu Honky Tonk Men odbędzie się w piątek, 20 grudnia w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego przy Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Początek o godz. 18.

Koncert pod patronatem Radia Radom.

Komentarze