full screen background image

Koniec bezpłatnego parkowaniaKierowcy znów zapłacą za pozostawienie samochodu w centrum miasta. To w związku z odwieszeniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Śródmieściu. Strefa z parkomatami ma zacząć działać najpóźniej na początku przyszłego tygodnia

Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego odwieszona – tak zdecydowali radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Chodzi o parkowanie w pasach drogowych w centrum Radomia, za które znów będzie się płaciło w parkomatach – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Radomska Strefa wraz z parkomatami przestała działać pod koniec marca w związku z pandemią koronawirusa. Przywrócenie kierowcom możliwości płatnego parkowania w centrum Radomia to zdaniem radnego Łukasza Podlewskiego szansa na odkorkowanie miasta.

Strefa Płatnego Parkowania w Śródmieściu ma zacząć działać lada dzień, po tym jak uchwała dotycząca odwieszenia Strefy zostanie ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego – tłumaczy Dawid Puton, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Przypomnijmy, Strefa nie dotyczy parkowania w podwórkach, na placach czy między budynkami. Tam można pozostawić samochody bez wnoszenia opłat.

Komentarze