Konkurs dla orkiestr dętych z MazowszaRusza kolejna edycja konkursu na Najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowych Obszarów Wiejskich na Mazowszu. Jest to szansa na pokazanie swojego talentu oraz zdobycie nagród, w których puli znajduje się łącznie 30 tys. zł. Nabór trwa do 30 lipca

Aby wziąć udział w konkursie należy opisać w zgłoszeniu działalność orkiestry i załączyć sprawozdania, kroniki czy relacje w mediach. Drugim etapem jest przesłuchanie. Celem konkursu jest popularyzacja aktywności społeczności lokalnych w działalności lokalnej i kultywowanie tradycji. Orkiestry dęte są jej ważnym elementem co podkreśla marszałek Adam Struzik.

– Grają na uroczystościach w całym regionie, zachwycają umiejętnościami i niebanalnymi aranżacjami. Konkurs Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich to dla nich szansa, by pochwalić się talentem i zdobyć cenne nagrody – tłumaczy Struzik.
O znaczeniu konkursu informuje członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Uczestnicy zmierzą się również z wyzwaniami, które zweryfikują ich talent.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody do 10 tys. zł, za zajęcie drugiego miejsca do 5 tys. zł i do 2,5 tys. zł za miejsce trzecie. Komisja ma możliwość przyznania nagród dodatkowych i wyróżnień. Konkurs od 2013 roku wsparł utalentowane zespoły, muzyków i kapelmistrzów z całego Mazowsza. Dotychczas tytuł najlepszej orkiestry dętej zdobyły Orkiestra Dęta OSP Gozdowo i Orkiestra Dęta OSP Nadarzyn (2013), Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia (2014), Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza (2016), Kozienicka Orkiestra Dęta Furioso (2017), Orkiestra Dęta OSP Pilawa (2018) czy Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Białej (2019).
Finał przewidywany jest na 26 września. Więcej informacji na stronie: www.mazowieckie.ksow.pl.

Komentarze