full screen background image

Koronawirus w podstawówce na MłodzianowieKolejna radomska placówka oświatowa skażona koronawirusem. Mowa o Publicznej Szkole Podstawowej nr 23 przy ulicy Gajowej. Tam postępowanie prowadzi Sanepid, który skierował już na kwarantannę 23 osoby z bliskiego kontaktu zakażonej nauczycielki

Radomskie placówki oświatowe zmagają się z koronawirusem. Tym razem COVID-19 dotarł do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 na Młodzianowie. Tam wirusa zdiagnozowano u nauczycielki, dlatego na kwarantannie przebywają w sumie 23 osoby z bliskiego kontaktu kobiety w tym cała dyrekcja – mówi Małgorzata Gumińska, sekretarz szkoły przy ulicy Gajowej.

Na terenie szkoły nie przybywają dzieci, a lekcje prowadzone są zdalnie. U żadnego ucznia, jak dodaje Gumińska, nie stwierdzono jak dotąd koronawirusa.

COVID-19 skaził także Publiczne Przedszkole nr 15 na XV-leciu. To placówka zamknięta od 16 czerwca. Tam COVID-19 stwierdzono u jednej z pracownic. W sumie kwarantanną objętych jest ośmioro dzieci wraz z rodzicami, a także pięć osób, które miały bezpośredni kontakt z zakażoną kobietą – informuje wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska odpowiedzialna w naszym mieście za edukację.

Swoją działalność wznowiło dziś natomiast Publiczne Przedszkole nr 14 na Ustroniu. To dlatego, że wynik testu na obecność koronawirusa u dzieci i rodziców przebywających na kwarantannie, dał wynik negatywny.

Komentarze