Koronawirus w zakładzie w Pionkach8 pracowników firmy QFG w Pionkach ma koronawirusa. To przede wszystkim mieszkańcy Radomia i podradomskich miejscowości. Dwóch „dodatnich” pracowników pochodzi z Pionek

Wśród „dodatnich” pracowników są przede wszystkim radomianie – u 8 pracowników zakładu przetwórstwa spożywczego firmy QFG w Pionkach zdiagnozowano koronawirusa. Jak poinformował na portalu pionki24.pl prezes firmy Bronisław Chmielowski – zakład chce za wszelką cenę zapobiec rozprzestrzenieniu się COVID-19. To dlatego firma zainwestowała w najwyższej klasy testy na koronawirusa. Do tej pory wykonano już ich blisko 30.

Pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania w zakładzie QFG pojawił się w ubiegłym tygodniu, w czwartek wieczorem. – Od razu po zdiagnozowaniu u pracownika COVID-19 zostały wdrożone procedury ograniczające ryzyko zachorowania – zapewnił Chmielowski. To m.in. mierzenie temperatury wchodzącym do zakładu. W firmie wprowadzono także dodatkowe obostrzenia takie, jak częsta dezynfekcja pomieszczeń czy obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic.

Zdaniem prezesa Chmielowskiego 6 z 8 „dodatnich” pracowników nie zaraziło się w zakładzie, lecz poza firmą.

Źródło: pionki24.pl/Mariusz Grotowski

Komentarze