Koronawirus. Żołnierze przebadają nauczycieliTerytorialsi testują nauczycieli w kierunku koronawirusa. Pobór wymazów odbywa się w mobilnych punktach drive-thru na radomskim Sadkowie. Darmowe i dobrowolne testy przeprowadzają żołnierze z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Radomiu

Prawie 2 tysiące nauczycieli – tylu pracowników oświatowych zostanie przetestowanych pod kątem koronawirusa w mobilnych punktach pobrań przy ulicy Lubelskiej. Pobór wymazów w formie drive-thru przeprowadzą do końca tygodnia żołnierze z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Radomiu. To w ramach ogólnopolskiej akcji testowania nauczycieli klas I-III, którzy najprawdopodobniej w poniedziałek rozpoczną nauczacie w szkołach – mówi ppłk Łukasz Baranowski, zastępca dowódcy 6. MBOT.

Pobieranie materiału do badań prowadzone jest w dwóch punktach wymazowych zlokalizowanych przy Wojskowym Ośrodku Sportowym na radomskim Sadkowie. Testowani są tam nauczyciele nauczania początkowego, szkół specjalnych i pracownicy tych placówek z powiatu radomskiego. Do zadań terytorialsów należy pobieranie wymazów, natomiast badania prowadzić będą Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu i Laboratorium Analiz Genetycznych w Warszawie.  Jak dodaje ppł. Baranowski – materiał pobieramy jest się w ciągu kilku minut, a badany nie musi wysiadać z samochodu.

Testy w mobilnych punktach wymazowych na Sadkowie prowadzone są przez żołnierzy w godz. od 8 do 22. Rozpoczęte w poniedziałek badanie nauczycieli w kierunku koronawirusa potrwa do piątku, 15 stycznia. W całym kraju przebadanych w kierunku COVID-19 ma być ok. 190 tys. pracowników oświatowych.

KomentarzeCLOSE
CLOSE