Kościste RetrospotkanieRetrospotkanie to wspólna inicjatywa Resursy Obywatelskiej i profilu na facebooku Radom. Retrospekcja. Podczas spotkań poruszane są tematy nawiązujące do historii naszego miasta, która jak się okazuje jest bogata i pełna ciekawostek. Dowodzi temu najbliższe Retrospotkanie pt.: „Kości. Radom XI-XIX wiek. Obraz z badań bioarcheologicznych”

Przez kilka ostatnich lat naukowcy z ośrodków uniwersyteckich analizowali jak żyło się dawnym radomianom, mówiła dyrektor Resursy Obywatelskiej Renata Metzger. Byli to badacze z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, czy Uniwersytetu Jagiellońskiego z dr hab. Jackiem Tomczykiem na czele. Źródłem były szczątki naszych przodków pochodzące z okresu od XI do XIX wieku, wydobyte podczas wykopalisk w okolicach kościoła św. Wacława oraz na Piotrówce.

Nowe metody naukowe oraz nowoczesna maszyneria pozwoliły na dokładniejszą analizę, podkreśliła Renata Metzger. Badacze doszli do zaskakujących wniosków, które radomianie będą mieli okazję usłyszeć na najbliższym Retrospotkaniu.

Dowiemy się rzeczy, których do tej pory o naszym mieście nie wiedzieliśmy, bo określone metody badawcze nie były dostępne.To naprawdę bardzo ciekawa, sensacyjna historia niczym ze znanego nam serialu „Kości”.

Retrospotkanie pt.: „Kości. Radom XI-XIX wiek. Obraz z badań bioarcheologicznych” obędzie się 13 marca, tradycyjnie w drugi wtorek miesiąca, ale tym razem o godzinie 16:30 w Resursie Obywatelskiej przy ulicy Malczewskiego 16.

Wstęp wolny.

Komentarze