Kosmicznie emocje kinowe – repertuar KSFA



Kino Studyjne Filmów Artystycznych mieszczące się w radomskiej „Elektrowni” od piątku serwuje dla nas kolejną porcję filmowych emocji. W programie na najbliższy tydzień znalazły się m.in. dwie komedie: francuska i przyjemnie sentymentalna „Szkoła życia” oraz dowcipny i pełny wzruszeń włoski obraz science fiction „Tito i obcy”. Dla małych widzów również dwie gratki: festiwal FRAJDA oraz film familijny „Jill i Joy. Tajemniczy nieznajomy”.

Harmonogram projekcji kinowych:

5 X (piątek)
8.30 – FESTIWAL FILMOWY DLA DZIECI FRAJDA – JILL I JOY. TAJEMNICZY NIEZNAJOMY, Finlandia, dubbing, od 7 lat
10.00, 15.15, 17.45 – KLER, Polska, od 15 lat (film z konkursu głównego FPFF GDYNIA 2018)
12.30 – KAMERDYNER, Polska, od 15 lat (film z konkursu głównego FPFF GDYNIA 2018)
20.15 – TAJEMNICE SILVER LAKE, USA, od 15 lat

6 X (sobota)
Seanse dopołudniowe tylko na zamówienie
13.15 – FESTIWAL FILMOWY DLA DZIECI FRAJDA – TITO I OBCY, Włochy, dubbing, od 7 lat
15.00 – KAMERDYNER, Polska, od 15 lat (film z konkursu głównego FPFF GDYNIA 2018)
17.45 – KLER, Polska, od 15 lat (film z konkursu głównego FPFF GDYNIA 2018)
20.15 – TAJEMNICE SILVER LAKE, USA, od 15 lat

7 X (niedziela)
Seanse dopołudniowe tylko na zamówienie
14.00 – TAJEMNICE SILVER LAKE, USA, od 15 lat
16.45 – SZTUKA NA EKRANIE – KONCERT ANDRE RIEU ,,AMORE – MÓJ HOŁD DLA MIŁOŚCI”, dokumentalny, Włochy, Anglia, od 12 lat
20.00 – KLER, Polska, od 15 lat (film z konkursu głównego FPFF GDYNIA 2018)

8 X (poniedziałek)
10.45, 17.45 – KLER, Polska, od 15 lat (film z konkursu głównego FPFF GDYNIA 2018)
13.15 – FESTIWAL FILMOWY DLA DZIECI FRAJDA – TITO I OBCY, Włochy, dubbing, od 7 lat
15.00 – TAJEMNICE SILVER LAKE, USA, od 15 lat
20.15 – DKF – HARD PAINT, Brazylia, od 18 lat (premiera)

9 – 10 X (wtorek – środa)
8.30 tylko 10 X – FESTIWAL FILMOWY DLA DZIECI FRAJDA – JILL I JOY. TAJEMNICZY NIEZNAJOMY, Finlandia, dubbing, od 7 lat
12.30, 17.45 – KLER, Polska, od 15 lat (film z konkursu głównego FPFF GDYNIA 2018)
15.00 – KAMERDYNER, Polska, od 15 lat (film z konkursu głównego FPFF GDYNIA 2018)
20.15 – TAJEMNICE SILVER LAKE, USA, od 15 lat

11 X (czwartek)
Seanse dopołudniowe tylko na zamówienie
8.30 – FESTIWAL FILMOWY DLA DZIECI FRAJDA – SZKOŁA ŻYCIA, Francja, dubbing, od 7 lat
12.30, 20.15 – KLER, Polska, od 15 lat (film z konkursu głównego FPFF GDYNIA 2018)
15.00 – KAMERDYNER, Polska, od 15 lat (film z konkursu głównego FPFF GDYNIA 2018) ostatni dzień
17.45 – TAJEMNICE SILVER LAKE, USA, od 15 lat (ostatni dzień)

Więcej na temat Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży FRAJDA jest tutaj.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.elektrownia.art.pl.

Ceny biletów:
– tani poniedziałek: 12 zł, wtorek – czwartek: 14 zł, piątek – niedziela: 17 zł
– filmy dla dzieci: 14 zł
– bilet grupowy powyżej 5 osób – 12 zł
Ceny karnetów na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach DKF ważne do 31 grudnia – 27zł, wejściówka na jeden film w ramach DKF – 12 zł
Pokazy specjalne i przedpremierowe – 19 zł

Opisy premier:

HARD PAINT, dramat obyczajowy, reż. Filipe Matzembacher, Brazylia (118’)

Młody chłopak pod nickiem NeonBoy występuje za pieniądze przed kamerką internetową. Jego znakiem rozpoznawczym jest świecąca farba, którą oblewa swoje ciało. Pewnego dnia odkrywa, że ktoś naśladuje jego występy. „Hard Paint” to kolejny po „Wybrzeżu” film pary brazylijskich reżyserów Filipe Matzembachera i Marcio Reolona. Otrzymał nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) oraz nagrodę Teddy na Festiwalu w Berlinie, a także nagrodę Maguey w Guadalajarze. Polska premiera filmu odbędzie się na Festiwalu Nowe Horyzonty. /Źródło: Filmweb/

SZKOŁA ŻYCIA, komedia, dramat, Francja 2017 (116’)

Przepiękna, poruszająca i pełna zapierających dech w piersiach krajobrazów opowieść o chłopcu, którego smutne życie w sierocińcu na przedmieściach Paryża odmienia się, gdy trafia do wiejskiego gospodarstwa. Filmowa oda do świata natury i prostego życia w reżyserii Nicolasa Vaniera – cenionego twórcy familijnego hitu „Bella i Sebastian”. W jednej z głównych ról występuje znany z przebojowej komedii „Nietykalni” – François Cluzet. Historia inspirowana wątkami autobiograficznymi reżysera, dorastającego w portretowanym w filmie regionie Sologne.

Życie Paula (Jean Scandel) od początku ograniczone było wysokimi murami sierocińca – surowego budynku, mieszczącego się na robotniczych przedmieściach Paryża. W jego życiu dominowały strach i melancholia. Los chłopca odmienia się, gdy trafia pod opiekę Célestine (Valérie Karsenti) i Borela (Éric Elmosnino), mieszkających na pełnych zielonych lasów, mglistych ziem i rozległych pól terenach należących do Hrabiego de la Fresnaye (François Berléand). Na miejscu poznaje ekscentrycznego kłusownika Totoche’a (François Cluzet), od którego uczy się życia, poznaje sekrety pobliskich lasów, a także odkrywa, że jego przybycie do regionu Sologne nie było przypadkowe.

TITO I OBCY, komedia, science fiction, Włochy 2018 (92’)

Dowcipna i pełna wzruszeń włoska komedia science fiction o obcych w każdej postaci: tych ludzkich i pozaziemskich, osadzona w pobliżu słynnej amerykańskiej Strefy 51. „Tito i obcy” to oryginalna historia, która łączy w sobie wielkie emocje, przygodę i science fiction. W rolę zakręconego naukowca, który z dnia na dzień staje się opiekunem dwojga bratanków z Neapolu, wciela się ceniony włoski aktor – Valerio Mastandrea („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Coś pięknego”).

Na pustyni w Nevadzie, niedaleko słynnej Strefy 51, żyje pogrążony w smutku Profesor (Valerio Mastandrea). Twierdzi, że pracuje nad tajnym projektem dla amerykańskiego rządu, choć naprawdę całe dnie spędza wsłuchując się w odgłosy z Kosmosu. Jedyną osobą, która ma z nim kontakt, jest Stella (Clémence Poésy) – organizatorka inspirowanych tematem przybyszów z kosmosu ślubów dla turystów. Pewnego dnia Profesor otrzymuje wiadomość z Neapolu, z której dowiaduje się, że jego umierający brat powierza mu w opiece dwójkę dzieci. 16-letnia Anita (Chiara Stella Riccio) i 7-letni Tito (Luca Esposito) przybywają do „amerykańskiego” wujka, spodziewając się legendarnych, oślepiających świateł Las Vegas. Zamiast tego dostają lekko zakręconego krewnego w tajemniczym miejscu, w którym podobno spotkać można obcych…

JILL I JOY. TAJEMNICZY NIEZNAJOMY, familijny, Finlandia 2017 (75’)

Emocjonujące przygody dwóch niesamowicie radosnych przyjaciółek i ich barwnych sąsiadów. Ekranizacja bestsellerowej serii książek dla dzieci Marjatty Kurenniemi. „Jill i Joy. Tajemniczy nieznajomy” to niewyczerpane źródło optymizmu, nieskrępowanej wyobraźni i dobrego humoru.
Jill i Joy to dwie zwyczajne dziewczynki, które od innych dzieci odróżnia niezwykłe szczęście. Może dlatego, że żyją na malowniczej Alei Różanej w domu zaprojektowanym przez samą Panią Różę? Pewnego dnia w sąsiedztwie dziewczynek otwarty zostaje dom dziecka. Z placówki ucieka chłopiec o imieniu Pekki i znajduje schronienie w należącej do Jill i Joy altance. Młody zbieg opowiada nowo poznanym przyjaciółkom o smutnym życiu za murami sierocińca i nieprzyjemnej dyrektorce, Pani Minie. Jill i Joy z pomocą rodziny Maluśkich, Pani Róży i pozostałych mieszkańców Alei Różanej postanawiają wspólnymi siłami przywrócić szczęście w domu dziecka. /Źródło: Kino Świat/

Komentarze