full screen background image
Search

Kostiumy teatralne i murale – niesztampowe wystawy

->

Radomianie z wyobraźnią, lubujący się w sztuce współczesnej i preferujący nietypowe rozwiązania będą mieli co podziwiać. Już w najbliższy piątek odbędzie się wernisaż ekspozycji zaskakujących kostiumów teatralnych, a tydzień później otwarcie wystawy prac, które „wychowały się” na ulicy. Coś niezwykłego!

Kostiumy i projekty

– Najbliższa wystawa będzie się składać z dwóch części. W pierwszej pt. „Interpretacja” zostaną zaprezentowane projekty studentów profesora Ireneusza Domagały z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. To zdjęcia i rysunki kostiumów teatralnych będące interpretacją słowa. Tak jak reżyserzy i aktorzy odbierają i „przetwarzają” daną sztukę, tak scenografowie oraz kostiumolodzy również muszą to słowo najpierw zinterpretować, żeby przyszli widzowie, poprzez to co zobaczą, mieli punkt zaczepienia – opisywała Marlena Burska z radomskiej „Łaźni”.

– Druga część wystawy pt. „Poza konwencją” to prace prof. Ireneusza Domagały, na której będziemy mogli zobaczyć niezwykłe kostiumy zaprezentowane na manekinach. Profesor skupia się nie tylko na tradycyjnych tkaninach, lecz w swojej twórczości wykorzystuje zaskakujące elementy takie jak gąbki, rurki czy taśmy. Ta przestrzenna ekspozycja uświetni tegoroczne Radom Fashion Show jako pokaz gościnny przez pokazami projektantów, którzy zgłosili się do naszego konkursu – zapowiedziała Marlena Burska.

Murale i instalacje

„Miliony możliwości” to kolejna wystawa, której wernisaż został zaplanowany na sierpień. – Pomysłodawcą tej wystawy jest Karol Suwała, pracownik „Łaźni”, który od pięciu lat prowadzi program edukacyjny skupiający się wokół sztuki współczesnej pojawiającej się często w przestrzeni publicznej. Ta wystawa jest zarówno przerywnikiem, jak i podsumowaniem tych lat. W czasie spotkań w ramach swojego projektu Karol gościł znanych artystów, którzy często byli wtedy pierwszy raz w naszym mieście. W czasie spotkań pojawiały się różne pomysły i interpretacje, a przede wszystkim mnóstwo pytań pozostawionych bez odpowiedzi, stąd nazwa wystawy: „Miliony możliwości”, czyli miliony możliwości sztuki współczesnej, która wciąż pozostaje nieodkryta – mówiła Marlena Burska.

Otwarcie „Wystawy kostiumów i projektów studentów Katedry Ubioru pod kierownictwem prof. Ireneusza Domagały z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu” odbędzie się 10 sierpnia br. o godz. 18:00 w „Łaźni” przy ulicy Żeromskiego 56.

Wernisaż ekspozycji „Miliony możliwości” Karola Suwały i prac artystów związanych z programem edukacyjnym Galerii Łaźnia nastąpi 17 sierpnia br. o godz. 18:00 w Galerii przy ulicy Traugutta 31/33.

Komentarze