Kosztowniak: Radomskie szpitale powinny współpracowaćRadomskie szpitale powinny współpracować – stwierdził w Mocnej Rozmowie poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Kosztowniak. To komentarz w sprawie braku wolnych miejsc covidowych w Radomiu 

Polityka przeciwdziałania covidowi w Radomiu powinna się opierać na współpracy szpitali – powiedział w Mocnej Rozmowie Andrzej Kosztowniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem parlamentarzysty zgoda dwóch organów założycielskich lecznic przy ulicy Tochtermana i Aleksandrowicza to priorytet – mówi poseł PiS odnosząc się do sytuacji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, gdzie na oddziale covidowym nie ma już wolnych miejsc.

Przypomnijmy, organem założycielskim dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego jest miasto, a dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie zarząd Mazowsza. Zdaniem Kosztowniaka te dwie lecznice powinny nawiązać współpracę na bazie zgody pomiędzy prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, a marszałkiem Adamem Struzikiem.

W sprawie braku wolnych miejsc covidowych w Radomiu prowadzone są rozmowy miasta z radomskimi radnymi i przedstawicielami wojewody mazowieckiego. Na chwilę obecną nie zapadły jeszcze żadne decyzje.

Komentarze